Ocena kierowcy - Fiat Brava

Wilkoomen, 19 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Fiat Brava 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Naprawdę doskonały samochód za niewielkie pieniądze. Jeżeli ktoś powie że Fiat Brava jest modelem do bani tylko dlatego że jest fiatem do radzę iść do dobrego psychologa i kupić sobie np golfa ta "niemiecka solidność" napewno nie zawiedzie;)))
Troszkę głośny po przekroczeniu 4000 obr/min ale...
Biegi wchodzą bezproblemowo i szybko a to za sprawą krótkiego mieszka.
Twardy jak na nasze wspaniałe polskie drogi, ale znakomicie trzyma się drogi.
Przy jeździe do przodu żadnych problemów troche marniej wypada cofanie. Szerokie tylne słupki dają popalić szczególnie dlakierowców którzy mają pierwszy raz do czynnienia z Bravą. Ja już mam wyczucie i parkowanie tyłem opanowałem w zasadzie do mm.
Czy ktoś zna lepszy samochód za takie same pieniądze???
Latem zdecydowanie brakuje klimatyzacji ale to w zasadzie mój roblem wystarczyło dodać troszkę kasy i klima by się znalazła. Natomiast zimą rewelacja!!! Auto szybko się nagrzewa, znakomita opcja nadmuchu szyba/nogi.
Na brak miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu nie ma co narzekać. Jest naprawdę dużo miejsca.
Wracając do tego ale z pierwszego pkt. Więc jest głośno i właśnie to ale... Przecież silnik jest silnikiem wysoko obrotowym i w porównaniu z silnikiem tej samej pojemności tyle że hondy wcale nie jest głośniejszy.
Zużycie paliwa w mieście nie jest pocieszające bo aż 10 do 11 litrów. w trasie 6,5 do 7,5 litra zaznaczając że nie jest to jazda spokojna:) Jednak przyspieszenie i prędkość max przy tych proporcjach wypada dobrze.
U tu niespodzianka. Zanimzakupiłem Bravę miałem Forda Fiestę. Masakra. Bravą jeżdżę od trzech lat i odpukać żadnych awarii. WYmieniłem tylko klocki hamulcowe i amortyzatory- czyli to co nawet w mercedesach najwyższej klasy się wymienia.
Zupełnie żadnych awarii i napraw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

8,2