Ocena kierowcy - Fiat Brava

Greguar, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Fiat Brava 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Jeździłem wieloma samochodami, bravkę kupiłem z pełną premedytacją po długich przemyśleniach, więc bonus jak obchodzące klamki zewnętrzne z gumy czy trochę trzeszczące plastiki wokół tylnej szyby przyjałem jako "zestaw promocyjny´. Sylwetka nadal nie wypada najgorzej
Zaraz po zakupie przy 115 tys km założyłem zwykłą instalację gazową. Na paliwie jak i na gazie jestem bardzo zadowolony z pracy silnika. Silnik jest niesamowicie (jak na fiata) dynamiczny i szybki. Udało mi się nim jechać ponad 200 km/h. Przy odpowiedniej pracy lewarkiem zmiany biegów udaje się z niego zrobić małą rajdówkę. Bardzo przyjemy jest także dźwięk wydobywający z silnika.
hmmm. Nie wiem czy można zakwalifikować do tego lewarek zmiany biegów, który nie jest dobrze dopracowany. Są w nim luzy oraz dziwnie drży (minimalnie) w ręcę :)))
Sterowanie w zakrętach rewelacyjnie. Po zmianie amortyzatorów na KYB oraz wachaczy nic nie trzeszczy ani nie ma luzów. Na serpentynach śmieję się czasem, że reflektory przednie potrafią zaświecić w rurę wydechową. Próbowałem wielokrotnie zaskoczyć samochód w zakręcie i nie udało mi się. Najwyżej doprowadziłem do uslizgu samochodu. Zaryzykuję stwierdzenie iz nie jest ani zbyt nadsterowny czy też podsterowny, wg. mnie jest neutralny. Jeden minus za bujające tylne spręzyny progresywne
Do przodu w porządku, trochę szerokie przednie słupki prowokujące nasz umysł do wyobraźni przestrzennej. Do tyłu nie patrzę więc jest ok. Cofam na lusterka.
Ogólnie bardzo dobrze choć fotele przednie jak i tylne powinny mieć dłuższe siedzenie.
słaby nawiew na boczne szyby.
Miejsca jak na samochód trochę powyżej 4 m bardzo dużo.
Mi odpowiada, maska wyciszona. Dobra sylwetnka nie tworzy zapory dla powietrza nawet przy dużych prędkościach. Podwójne uszczelki w drzwiach nie pozwalają dostawać się kurzowi w progi i słupki karoserji co widać przy otwartych drzwiach.
W normie, Ceny części sa przystępne. Ogólnie akceptowalny pozim cen części zamiennych. zużycie paliwa byłoby przy gazie na poziomie 8 litrów w cyklu mieszanym. jednak nie pozwala mi na to moja prawa noga oraz inni uczestnicy ruchu drogowego :)).
Jaka jakość taka cena Wolę bravę z 97 niż 4 lata młodszą Sienę czy Palio. Dla mnie jakość jest odpowiednia do ceny
hm... obłażące klamki, tapicerka na podłodze jak wykładzina typu szare paseczki, tapicerka foteli - jakaś dziwna. Wymiary na głośniki 4x6 " i trudno włożyc coś aby grało. Firmowe radio obsługuje dwa głośniki. Brak instalacji głośnikowej na podszybiu choć miejsce jest, natomiast z tylu wtyczki są ale nie odkryłem gdzie kończą się z przodu. Natomiast bagażnik w środku ma lepszą takicerke niż nawet BMW. nie widziałem samochodu który miałby tapicerkę pod kołem zapasowym :))
Jeszcze nie doświadczyłem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]