Ocena kierowcy - Fiat Brava

Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Brava 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczony byłem spalaniem a przed kupnem słyszałem okropne opowieści o nawet 16 litrach w mieście.Jeśli ktoś jeżdzi jak normalny użytkownik polskich dróg to i spalanie będzie normalne.Wożę box na dachu i trzy rowery na haku trzy osoby w środku i bagaż jadąc ok 120km/h na trasie nie przekroczę 8l na 100km.A po mieście musiał bym po prostu dziczyć jak świr żeby mi spalił 11l/100km;hyba że jakieś 30 stopniowe mrozy by były ;ale wtedy wszystkie auta szaleją ze spalaniem.
Karoseria : Klamki mi nie obłażą choć to podobno standart ale aluminiowe części ramki tylnych drzwi mają pęcherze .Trzeba smarować zawiasy bo sie rozpadną.ale generalnie jest całkiem dobrze ;sama blacha i lakier bez jakichkolwiek zastrzeżeń
Zawieszenie : To dopiero historia -jest dość precyzyjne i sztywne dające poczucie kontroli ale szybko sie zużywa na naszych DROGACH .Zdecydowanie za szybko.
Inne : Zepsuły mi się ale i same naprawiły przednie wycieraczki ,padł termostat ,sprzęgiełko rozrusznika ,ale na gwarancji którą dostałem od dilera i z tródem egzekwowałem. i każda brawa ma , miała ;albo będzie miała zepsute dodatkowe światło stopu
Auto wkrótce sprzedam bo potrzebuje czegos o wiele wiekszego .Ale nie zapomnę jak cieszyło moje oczy gdzie mnie zawiozło i że musiałem przy nim podłubać czasem; choć odpukać na trasie nigdy maski w górę na poboczu nie musiałem podnosić .Aż się boję zapeszyć.
trudno chwalić auto za to że jeżdzi ale silnik 1.6 pozwala rozpędzić to auto do200km/h przy przepisowych prędkościach auto pali tyle ile deklaruje producent. silnik słycać dość wyrażnie jest to dżwiek dość przyjemny przy bardzo delikatnej jeżdzie prawie niesłyszalny.To chyba jedyny silnik FIATA który nie rzyga olejem jego moc określam jako wystarczającą.
Wsteczny potrafi czasem tak paskudnie zgrzytnąć że aż wstyd.Lewarek biegów ma wieśniacki luz jak by był na szmatę przywiązany i sprzęgło na linkę; hydrauliczne to by było coś odpowiedniego jak na auto 2001 rocznik ;LINKA to rozwiązania raczej nie 21 wieku
Zawieszenie to jest świetne ALE NIE NA POLSKIE DROGI na dziurach jest wręcz niebezpiecznie co roku musze robić na wiosnę kapitalny remont przodu to jest jakiś koszmar jesli tego sie nie zrobi można zapomnieć o szybkiej jeżdzie . Natomiast jeśli bravą wiadę na dobrej jakości nawierzchnie; jesli jest tam sporo zakrętów i nie wiozę akurat rodziny; jak słowo daje 160na 3biegu a w zakrętach szelmowski uśmieszek na twarzy miewam
Dobrze do przodu i nie ma co na grube słupki narzekać; bo one w razie czego życie nam ratuja .NATOMIAST COFAJĄC STRZEŻCIE SIE BO PRAWIE NIC NIE WIDAĆ ja mam założony sygnał cofania ale polecam parktronik w razie co i tak wyjdzie taniej niż malowanie tyłu auta .A juz dzieci czy małych elementów krajobrazu słupki głazy itp. kompletnie nie widać.
Tu wszystko dobrze z jednym małym wyjątkiem mam 185 cm i jak kazdy kierowca w długiej podróży chciał bym czasem zmienić pozycje za kierownicą o coś sie oprzeć odciążyć plecy PODŁOKIETNIK KUPIŁEM NA GIEŁDZIE JAKIES CHINSKIE BADZIEWIE no i mam fiat jednak do brawy takiego wyposażenia nie przewidział Dopiero MAREA o ile wiem jest wyposazona w ten luksus.Zakładanie bgażnika na dach to prawdziwa przygoda,po zdjęciu prawdziwe wgniecenia bravo bravo dla FIATA
DOSKONALE ogrzewanie jak i klima działa sprawnie .Kto twierdzi inaczej ma do wymiany termostat 130zł lub filtr przeciwpyłkowy 40zł
Mam 185cm 120kg i sie mieszczę
Myślę że nie odbiega od innych w tej klasie aut chyba że od jakichś bardzo drogich modeli. Delektować sie soczystą symfonią w radio i nie słyszeć silnika sie nie da; szczegolnie przy wyrzszych obrotach.Ale tiuningowców zmartwię tłumik bebeszyć trzeba będzie .
Jak bedziesz ostro deptać to nie spodziewaj się że ci spali tyle co w książce napisali; choć mnie nigdy to auto jakimś ogromnym spalaniem nie zaskoczyło .Najwieksze spalanie przy durzych mrozach a w trasy jeżdżę z boksem na dachu i platformą z rowerami na haku.
Jeśli jest coś tańszego i lepszego od fiata brawa1.6 16v steel 2001r to zwykle ma ogromny przebieg albo było bite a to zapowiada podobne kłopoty tylko z inną marka.
Jaka tam niezawodność na szczęście wiele rzeczy potrafie zrobić sam .A tych drobiazgów to by sie uzbierało ,placić nie musiałem tylko gimnastyka była ale nie bądżmy drobiazgowi.Łożysko w kole coś ostatnio popiskuje palcem sie tego nie wypchnie a wizyta w KALISKIM ASO RONDO to trauma jakich mało.Wogóle serwis FIATA to najsłabsze ogniwo tej firmy w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM w akcji darmowy przegląd ;rozrząd na SŁUCH mi sprawdzili a to szpeniole są dopiero.
Pomijając ciągłe naprawy przedniego zawieszenia to zawias od drzwi kierowcy sie rozleciał w drobny mak; padł termostat a ta kretyńsko wymyślona lampka 3 światła stopu która nie działa w co drugiej brawie bo trzeba aby sie do niej dostac rozkręcić tylną klapę a zespolona listwa żarówek to koszt 125zł ,koszta te zafundował nam fiat nieuszczelniając odpowiednio tej lampki od zewnątrz bo po co.Ja swoją naprawiłem wklejając małe żaróweczki w lampkę po zdięciu listwy i łącząc je cienkimi drucikami. lampę trzeba uszczelnić sylikonem bezbarwnym koszt naprawy 20zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

8,1