Ocena kierowcy - Fiat Brava

Fiat Brava 1.8 GT 16V 113KM 83kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Jak dla mnie autko jest przecietne. Uwielbiam je ze wzgledow sentymentalnych, ale jeszcze nie mialam wczesniej samochodu, ktory mywamaglby tylu napraw.
Biegi dosc ciezko sie zmieniaja, ale generalnie nie jest to cos, co nadzwyczajnie przeszkadza w jezdzie.
Fiaty generalnie chyba maja to do siebie, ze trzeba sie w nich delikatnie pogimnastykowac zeby dokladnie sie rezejrzec.
Wlasnie ogrzewanie cos slabo dziala. zanim powietrze nabeirze temperatury, zazwyczaj wychodze juz z samochodu. a nie sa to 5/10 minutowe przejazdzki;)
o ile dla kierowcy i pasazera z przodu wszystko jak najbardziej ok, z tylu jest dosc ciasnawo. osoby o malej cielesnosci nie narzekaja, ale jak przewoze kogos nieco ponad przecietnej wielkosci to komfort jazdy nie jest juz tak duzy.
autko nie pali az tak duzo (tak mi sie wydaje;)) ale koszty napraw nie sa az takie male. 1,8 to dosc nieprzecietny silnik jak na tego fiata i czesci nie sa najtansze. poza tym jak juz cos sie zepsuje, to dziala jak efekt domina. jedno sie zepsuje, to zaraz leci nastepna czesc. gdyby nie te ciagle naprawy, auto byloby niemal idealne dla mnie;)
jak juz pisalam, jak juz cos sie zepsuje, to pozniej leca czesci ciurkiem. kilka razy zdazylo mi sie stanac na trasie. a to linka od sprzegla poszla, a to hamulce poszly, nawet wycieraczki przestaly dzialac w ulewny dzien! no i nie wspomne, ze zaraz po zakupie poduszka powietrzna sama wystrzelila przy odpalaniu samochodu (na szczescie pasazera).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 GT 16V 113KM 83kW [l/100km]

8,4