Ocena kierowcy - Fiat Brava

Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Brava 1.9 JTD 105KM 77kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Kupując to auto w 2000 roku nie spodziewałem się , że silnik będzie tak rewelacyjny
silnik spisuje się rewelacyjnie. Przez 11 lat wymieniałem tyko dwa razy rozrząd i co 14 tyś. olej i filtry. Silnik jak na datę powstania spisuje się znakomicie, elastyczność i kultura pracy -doskonała
Skrzynia przez cały czas spisuje się bez zarzutu. Po prostu działa i już.
Zawieszenie - aż trudno uwierzyć moja brava ma oryginalne. Co prawda 130 000 km to niby niedużo, ale biorąc pod uwagę nasze \"drogi\" to sam jestem bardzo zdziwiony.
Mogła by być lepsza do tyłu
Jak prawie w każdym włoskim samochodzie - bez zarzutu.
Mój samochód posiada klimę automatyczną. W zeszłym roku po przeglądzie i dezynfekcji po raz pierwszy \"dobiłem\" ją - bo zaczęła trochę mniej chłodzić. Ogrzewanie i wymiana powietrza spisuje się doskonale
Mam 186 cm wzrostu i na komfort jazdy z przodu nie mogę powiedzieć złego słowa. Tył też nie jest ciasny jak na tę wielkość samochodu.
Silnik jest dobrze wyciszony. Gorzej ze stukami przenoszonymi przez zawieszenie
Silniki fiata diesla są naprawdę rewelacyjne i oszczędne. Moja brava spala ok. 5,5 l/100 km w mieście. Na trasie przy \"dużych \" prędkościach dużo ponad 100 km/h zużycie wynosi ok. 5,0 l/100 km. Ceny przeglądów w ASO do zniesienia, naprawy coraz tańsze - sam z nich nie korzystałem (moja brava się jeszcze nie popsuła)
jak pisałem wcześniej -jeszcze się nic nie popsuło
patrz j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]