Ocena kierowcy - Fiat Linea Sedan

kkadu, 7 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2008
Fiat Linea Sedan 1.4 8v 77KM 57kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Tym autem się nie jedzie tylko płynie. Świetnie dopracowane zawieszenie, tłumi ładnie nierówności, nie daje w kość po kręgosłupie przy dłuższej wielogodzinnej jeździe.
Silnik : Problemy z falowaniem obrotów na LPG, gaśnięcie na zimnym silniku.
Idealny samochód dla rodziny - spełnia 2 podstawowe warunki tj. bardzo duży bagażnik (nawet z butlą LPG w kole) oraz bardzo oszczędny silnik. Tylko ta moc 77 KM to za mała. No ale za to dobrze wyciszony i wygodny. Można się do niego przyzwyczaić a nawet go polubić.
Raczej powoli się zbiera, można zapomnieć o wyprzedzaniu na krótkich odcinkach a już pod górkę to całkiem masakra.
Jak dla mnie zbyt krótkie przełożenia, w trasie praktycznie przy 70-ciu. km/h już wrzucam piątkę, a przydałaby się ta szóstka, zwłaszcza na drodze ekspresowej czy autostradzie.
Jaka ocena taki układ ;]
Lusterka boczne świetne, duże, szyba tylna tez całkiem spora i to by było na tyle. Kto wymyślił te ********e trójkątne szybki z przodu przy bocznych słupkach? W praktyce jest tak szeroka martwa strefa przez te poszerzone słupki ze trzeba sie sporo gimnastykować żeby coś zobaczyć. A te szybki z perspektywy kierowcy ani nie są widoczne ani nie da ją wiele więcej światła w kabinie. Za to pała panowie projektanci!
Jakbym sie juz miał tak czepiać, to bardzo mi nie odpowiadają te "podpórki" pod kciuki w kole kierownicy. Zbędny dodatek a jeszcze zasłania zegary. Po za tym powiedzmy że możne być.
Cały rok jeżdżę na klimie, raz dobijałem. Sprawuje się swietnie o każdej porze roku. W zimie szybko zaczyna grzać i nadmuch na szyby też jest odpowiednio mocny i pod dobrym kątem a muszę dodać że używam mocy wiatraka max. 2 stopień - to zupełnie wystarczy. W lecie też ok.
Dla mnie miejsca sporo, przy wzroście 1,76m, całkiem spokojnie sie mieszczę. Po przesiadce ze stilo JTD siedziało się dziwnie wysoko ale teraz uznaję to za duży plus, pozostaje dużo miejsca na nogi.
Dobrze wyciszony. Nie ma się co czepiać. Przy tym taki mały silnik 1,4 jest bardzo cichy. Po przesiadce z JTD musiałem się długo przyzwyczajać, bo go praktycznie w ogóle nie słyszałem.
Tanie części, płyny eksploatacyjne, oszczędny silnik - nic tylko jeździć.
Szwankuje na LPG, tj. falowanie obrotów, gaśnie. Na benzynie zachowuje się dobrze, brak usterek przez te 2 lata użytkowania (przejechałem 50 000 km) i stąd moja wysoka ocena. Jak się pilnuje wymian płynów i nie szarżuje to się to autko odwdzięcza.
Nie wystąpiły. Albo mi sie taki egzemplarz trafił albo to taki solidny model.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

Fiat Linea Sedan