Ocena kierowcy - Fiat Linea Sedan

Makrys , 16 lat temu
Silnik 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Fiat Linea Sedan 1.3 16v Multijet 90KM 66kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Układ chamulcowy ma wyśmienity miałem okazje już wypróbować.
Za całokształt ocena 5 . Za tą cenę nie dostanę zadnego innego samochodu z takim wyposażeniem. Świetny slinik wspaniała linia samochodu. ( ludzie się gapią jak by widzieli ducha) ABS z EBD , ESP + ASR, MSR, HBA i Hill Holder Tempomat Roleta szyby tylniej ( nie spotykane w tej klasie samochodów.) Lampki podświetlające w drzwiach przednich.tylny nawiew powietrza na pasażerów z tyłu. Jasna tapicerka welurowa. Alufelgi 16 wspaniale wyglądają. System BLUE ME wspaniale to działa. Można "rozmawiać" z samochodem. Wejście USB.
Bardzo dobry silnik Nie dla tych co lubią "wciskanie" w fotel Nie jest łakomy na paliwo Nie jest tak głośny jak u innych producentów. Nie ma paska jest tu łańcuszek rozrządu. Wystarcza na całe życie samochodu. wg. informacji jaką znalazłem w internecie pierwsza ingerencja mechaniczna to przy 250 tyś km. Niezłe nie ?
Myślałem że będzie gorzej . Atu pozytywne rozczarowanie. Ładnie wchodzą biegi lepiej niż u konkurencji
Rewelacyjny na polskie drogi. Cicho w środku. Inni producenci mogą się wiele nauczyć. To już nie są te fiaty które znamy z lat 90
Duże szyby dobra widoczność . Jeden mankament to tylnia szyba Pomagają świetne lusterka i obowiązkowo czujnik cofania.
Wszystko na swoim miejscu nie trzeba niczego szukać. Sterowanie radiem i BLUE ME w kierownicy. Każdy kierowca znajdzie swoją pozycję za kierownicą ( jest regulowana w dwóch płaszczyznach ) regulacja odcinka lędzwiowego- co w tej klasie samochodów nie spotyka się zdyt często
Szybko się nagrzewa i po ustaleniu tenperatury jest ona utrzymywana ( klima automatyczna ) Jeśli chodzi o chłodzenie to jeszcze nie sprawdziłem. Ale jeśli działa ta jak grzanie to będzie rewelacja .
Bardzo dużo przestrzeni dla kierowcy i pasażerów . Sam mam 1,80 wzrostu i czuje się w środku konfortowo.
Uważam że bardzo dobrze. Powyżej 90km słuchać trochę pracę silnika ale nie przeszkadza
Rewelacja .Robię nim dziennie 50 km i srednie spalanie wynosi mi 6 litrów. Spalanie na trasie to około 4,1 l. Jaki inny samochód ma takie spalanie.
wszystko ok 3lata gwarancji

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16v Multijet 90KM 66kW [l/100km]