Ocena kierowcy - Fiat Linea Sedan

HADZE, 12 lat temu
Silnik 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Fiat Linea Sedan 1.3 16v Multijet 90KM 66kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nowoczesny i nie zawodny silnik 1.3 Multijet moment i ikość koni przy tej pojemności dają frajdę z jazdy jaksię nauczy go wykorzystywać, nawet morzna innych trochę powkurzać,
Zawieszenie : Przednie gumy w nadkolach, kratka nawiewu,uszczeli-deformacja rozchodzenie się w palcach, logo zachodziły wodą,uszczelki dachowe kurcza sie zaliczam do drobnych usterek, poważniejsze to: łożyska Mcpersona przód korodują obiaw zgrzytanie przy skrecaniu ( ja satosowałemosłone łożysk jak to robią u konkurencji i po problemie),odbojniki gumowe amortyzatorów tył 3-razy odpowiednio przy przebiegu 10, 25, 50 tyś km. coś
Jest to moja druga opinia i przy tym przebiegu nie jest najgorzej poruwnując moje doświadczenia z jnnymi markami.Naprawde stylistyka robiła i jeszcze robi wrażenie co mnie czasami dziwi bo sam się już opatrzyłem.Argonomia siedzeń robi na mnie do dziś wrażenie jazda wielogodzinna nie stanowi problemu( bóle kręgosłupa, czterech liter czy też drętwienie nóg.No cóż usterki zdarzały się, ale nigdy nie stałem w polu nie wymagam od fiata zbyt wiele więc uwarzam że jest super ale to nie znaczy ż nie powinno być lepiej( wierzcie mi inne marki mają podobne albo takie że bez lawety się nie obejdzie)Naprawde bardzo fajne rodzinne autko moż chciało by się miec inne logo marki, ale jest to rozsądnny wybór bo koszty utrzymania po gwarancyjnego jest nie wielki.Jedyny wielki minus to brak osłon silnika ( ja załorzyłem koszt ok 60-90 zł)kiepsiej jakości tapicerka, która się bardzo brudzi i brak przy zakupie w ofercie fiata lineji większej gamy silników benz ten 1,4 z 70-ma kucami to żenada a ten 1,4 z 120 km kosztuje tyle co ropniak.Duży plus za bezproblemową wymiane gwarancyjną części, u innych marek nie jest tak słodko i dobre spasowanie po tym przebigu nic nie skrzypi mimo tego,że plastiki są toporne a największy plus to możliwość wzięcie saamochodu w nie oprocentowanym kredycie.
Żadnych usterek,kultura pracy przeciętna,Generalnie silnik- moc, spalanie,jak na auto rodzinne zadawalająco.
Żadnych usterek, czasami żle się wrzuci wsteczny{ jest bez synchronizacji] i jak dla mnie żle dobrany 1-szy bieg.
Jak na tą klase bardzo dobre, trzymanie w zakretach, konfort,trochę usterkowe stałe punkty ale to w temacie usterki, jak dla mie do jazdy po mieście mógłby być lepszy promień skrętu.
Bardzo dobre wiadomo że w sedanie nie ma dobrej widoczności do tyłu.Lusterka prawie jak w tirze pamagają w manewrowaniu.
Jeśli zaliczyć komfort siedzeń ocenił bym na 5+, za mało schowków, wielkośc i miejsce na kubki na pewno z przodu nie przemyślane, jedynie pasują kubki z napojami kupionymi na stacji paliw, przeszkadza przy tym drążek zmiany biegów.Włacznik świateł przeciwngielnnych mógł by być bardziej pod ręką, otwór pagażnika nieco większy i nieco niższy próg załadunku.
Ogrzewanie zadawalaje przy bardzo niskich temp tj.-20 jest tak sobie, klima przy wyższych temp.30-45 tak sobie ale takie temp w polsce mamy żadko.Wentylacja bez zastrzeżeń.
Wystarczająco dużo jak na rodzinną 4-osobową.Bagażnik 500l też jest o.k nie stety to nie kombi.Siedzący na tylnych kanapach o wzroście przekraczający 175cm ocieraja głowami o podsufitkę.
Poruwnując do innych aut tej samej klasy jest dobrze to nie mercedes.
Przy jeżdzie 90-120 km/h średnio 4,85,1 gdy jeżdże szybciej to spalanie znacznie wzrasta do 5,5-5,8 pare razy jadąc bardzo pokojowo tj. zgodnie z przepisami udało się zejść do 4,4l ale tak nie da się jechać mmożna usnać.Ceny przeglądów są zaskakująco niskie w poruwnaniu do innych marek tym bardziej że są wydłurzone przeglądy przy siniku multiyet ceny napraw jak to w serwisie na wyższym poziomie niz u zaprzyjażnionego mechanika ceny części stosunkowo niskie w poruwnaniu np. do aut niemieckich.
brak przy zakupie w ofercie fiata lineji większej gamy silników benz ten 1,4 z 70-ma kucami to żenada a ten 1,4 z 120 km kosztuje tyle co ropniak, reasumując wart swjej ceny.
Przednie gumy w nadkolach, kratka nawiewu,uszczeli-deformacja rozchodzenie się w palcach, logo zachodziły wodą,uszczelki dachowe kurcza sie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16v Multijet 90KM 66kW [l/100km]

5,1