Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d

KONRAD CH., 10 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Gdy kupowałem to auto myslałem ze jak kazdy inny fiat ktorego miałem czyli seicento 300 tys km bez wiekszej awarii, panda 1.1 2006 rok 280 tys km bez awarii. wiec : moje GRANDE (KROPKA) GP PUNTO to MEGA porazka w tym samochodzie zawsze bylo0 cos do zrobienia....!!!! po miesiacu od kupna zaczeły sie problemy z przepustnica tego auta przepustnica łapała błedy przez olej kaszke gromadzaca sie na odmie zatykał sie czyjnik cisnienia bezwzglednego i znow do serwisu w zimie ze 3x po 150 zł wiec pozniej wpadłem na pomysł jak to naprawic i miec spokoj . PEKAJACY ALTERNATOR TO STANDARD , PEKAJACE SPREZYNY PRZEDNIE TO STANDARD JEZDZAC DELIKATNIE , ROZKLEJAJACA SZYBA PRZEDNIA , KLIMATYZACJA DO NABICIA KAZDEGO ROKU CZYNNIK UCIEKA TO STANDARD ( BRAK DZIURY!!!) , PSUJACE SIE ZAMKI DZWI PRZEDNICH W SUMIE TO ICH MIKROSTYK 600 ZŁ SZTUKA , ZAMEK KLAPY TYLNEJ 300 ZŁ , PEKAJACY WEZYK SPRYSKIWACZY POMIEDZY KLAPA BAGAZNIKA A KAROSERIA - ZALEWA LAMPE TYLNA LEWA PŁYNEM ROBI SIE ZWARCIE I BODY KOMPUTER DO WYMIANY 2000 ZŁ , SZYBKIE ZUZYCIE HAMULCOW PRZEDNICH WYMIANA PRZY 60000 KM Z TARCZAMI , ORGINALNY TŁUMIK PO 60 TYS. KM DO WYMIANY .... ITP. PRZESIADŁEM SIE NA FIATA PANDE 1.3 M-JET i w koncu bez problemow i spalanie max 4 litry nie wspominajac o tym ze to RAKIETA !!! przy GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM nie polecam ... POZDRAWIAM ZAINTERESOWANYCH
Układ elektryczny : psujace sie zamki dzwi i klapy bagaznika mikrostyki + stacyjka ,przepalanie zarówek swiateł
Silnik : bład przepustnicy kazdej zimy 3x , pekajace alternatory , pasek wieloklin pali sie na wysokich obrota
Inne : pekające spreżyny przednie , klima co rok do nabicia
POMIEDZY PREDKOSCIAMI DO MAX 100 KM/H
Ogrzewanie słabe zimą długo sie nagrzewa ... wentylacja tylko jest jesli chodzi nawiew elektryczny !!! klima latem nie daje rady.!
bardzo glosny rezonans silnika w kascie samochodu chociaż sam silnik cichy jest! przy obrotach od 3000 na 5 biegu 100 km/h taki halas jakby F-16 startowało porażka !!!
za drogi !!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]