Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d

Piotr, 4 lata temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2006
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie przy przyzwoitej dynamice.
Układ elektryczny : Tak jak w opisie drobiazgów, parę psikusów ale nie dyskwalifikuje to auta oraz nie prowadzi do uziemienia pojazdu.
Ogólnie rzecz ujmując auto bardzo przyjemne i dla mnie osobiście zaskakujące. Kupiłem z musu po pewnych perturbacjach życiowych ale zupełnie tego nie żałuje, jeśli chodzi o codzienną jazdę autko naprawdę przyjemne i wygodne, dynamika jak na taki motor jest przyzwoita choć są drobne pierdółki które potrafią wkurzać. Zawieszenie jak na te klasę jest miękkie i wygodne, na jazdę po mieście i dojazd do pracy koło 30km dziennie jest idealny. Spalanie na tej trasie to jakieś 6,5l/100km więc myślę, że to dobry wynik. Po mieście w okresie letnim było koło 7,8 a w zimie około 8,5 litra, a mowa tu o dość zakorkowanej mieścinie. Kupiłem z dość sporym przebiegiem ale bardzo zadbany egzemplarz i po pierwszym większym serwisie auto jest bezawaryjne i niezawodne.
Silnik mimo małej mocy potrafi zaskoczyć, jest stosunkowo cichy, spalanie jest przyzwoite a jazda w przy prędkościach okolic 90km/h nie jest mega uciążliwa. Niestety prędkości autostradowe to już wysiłek dla uszu oraz samego samochodu, ale w moim przypadku nie jestem zmuszony zbyt często tak podróżować.
U mnie 5 biegów, po mieście spokojnie daje rade choć czasem potrafi szarpnąć, bez tragedii.
Dużo plastiku, nie widzę póki co żadnych oznak korozji na zewnątrz. Miałem jedno spotkanie ze słupkiem przez co pękł zderzak ale mimo to wszystko trzyma się "kupy" i jestem zadowolony.
Słupki a są całkiem spore, do tyłu widoczność słaba przez linie samochodu.
W środku miejsca za dużo nie ma, ale wszystko jest pod ręką. Za dużo przycisków nie ma więc nie ma się w czym pogubić, kierownica z multifunkcją daje rade. Dla mnie wystarczy.
Wentylacja jest słaba, w zimie często parują szyby, jakieś elementy nawiewu najprawdopodobniej się zepsuły i nawiewu na szybę czołową właściwie nie ma. Nagrzewa się szybko ale możliwości i skuteczność jest słaba.
Zaskakująco dobrze, podróżuje sam lub z jedną osobą więc jest dobrze. Z tyłu też z miejscem źle nie ma mimo 3 drzwiowej wersji. Bagażnik nie jest zbyt duży ale nie jest to dla mnie priorytetem więc jest ok.
W jeździe miejskiej daje rade, przy większych prędkościach jest gorzej, ale czego oczekiwać od miejskiego autka z małym silnikiem.
Spalanie zaskakująco dobre jak dla mnie, koszty poza wymianą żarówek czy wycieraczek nie występują.
Auto kupiłem w dobrej cenie, nie dołożyłem właściwie nic poza eksploatacją. Auto rekompensuje się bezawaryjnością, stosunkowo wygodną jazdą i niskimi kosztami utrzymania.
Elektronika lubi płatać psikusy, jak przy wilgoci światła wariują i po prostu nie działają (np światła stopu z jednej strony czy jedna lampka podświetlenia tablicy), popsuty nawiew czy niepełne oświetlenie tablicy rozdzielczej. Takie małe pierdółki ale dla niektórych są drażliwe - można się do tego przyzwyczaić :)
Zupełny brak, oby tak dalej!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

6,9