Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d

dwa krzesełka, 8 lat temu
Silnik 1.3 16V Multijet 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 75KM 55kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : jeżeli fiaty mają tak złą opinie to następny też będzie fiat
przejechałem 100 000 km . wymieniłem, klocki na przodzie , sprzęgło padło po 80 000km , koszt 700 zł z wymianą , jeszcze czyszczenie styków od nawiewu i prawa końcówka drążka . tyle na 8 lat
do normalnej jazdy bardzo dobry . spalanie trasa 4,2 l przy 120 , 140 to 5,4. miasto 6 l na 100 km. ja cisnę nie mulę . brak koła dwu masowego i filtra cząstek stałych . rozrząd na łańcuszku ale do 120 000 km trzeba wymienić 300 zł części + wymiana 250 zł .czeka mnie ten wydatek .
normalna . działa jak każda inna . jak się sprzęgło kończy to nie wchodzi wsteczny .poza tym brak uwag .
ok. daje radę.nawet w zakrętach . na zimówkach zostałem zaskoczony pozytywnie. na oponach oryginalnych jeżdżę do dzisiaj .
do tyłu słaba przy cofaniu , kwestia przyzwyczajenia , na lusterkach ok . przód fajnie . czyli normalnie .
bardzo dobrze , wszystko w zasięgu ręki . sterowanie na kierownicy .poprawnie
przy tak niskim spalaniu długi czas nagrzewania w zimie . szyby puszczają po 4 minutach na postoju w czasie jazdy 800 -1000 m. przednia szyb od środka nigdy nie była zaparowana .
lepiej niż się można spodziewać czy z przodu czy z tyłu . miejsca pod dostatkiem nawet przy 5 osobach nie ma tragrdji .spoko
do 120 ok powyżej głośniej ale przy 160 też się da jechać. na skrzyżowaniu jak czekam na światło zastanawiam się czy pracuję silnik .patrzę na kontrolki czy są zgaszone .
bajka . 1000 km na pełnym baku . oc 320 zł naprawy i części w tym wymiana oleju , filtrów , żarówki wyszło mi 300 zł średnio na rok .
za taką cenę i za takie koszty utrzymania . to ocena będzie bardzo wysoka 6
styki jakiegoś czujnika nawiewu .przeczyścić i tyle nie wymieniać
brak poważnych. niedługo czas na wymianę rozrządu .

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V Multijet 75KM 55kW [l/100km]

Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d