Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d

baristka, 9 lat temu
Silnik 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajnie wygląda dosyć sympatycznie się prowadzi układ kierowniczy jest dość precyzyjny (sporo w tym aucie z koncernu GM) jednak sporo podstawowych błędów jak na miejskie auto (rozłożenie biegów, widoczność, ogrzewanie)
Przeniesienie napędu : Nieprecyzyjna praca lewarka, wyjące poszczególne biegi
Przeniesienie napędu : drogie sprzęgło dwumasowe które umrze szybko pod kobiecą nogą
ŁADNIE WYGLĄDA Super silnik jak do miejskiego auta (miałem wersję 1.3 ddis w suzuki ignis 75km) motor polecam za niskie spalanie! Jednak jest w tym aucie to coś co mnie odrzuca od niego mianowicie komfort podróżowania i "magiczna" skrzynia 6 biegowa..
Dosyć mocna jednostka przy bardzo sympatycznym spalaniu druga styczność z fiatoskim 1.3mjet pozytywna:)
Biegi są tak rozciągnięte i mimo ze mamy ich 6 to sprint tym autem jest marny, po drugie precyzja jest fatalna! Dwójka haczy strasznie zwłaszcza z rana (127tyś przebiegu), no i najlepsze - skrzynia wyje na 1,2,6 biegu jak w pociągu! Mimo potwierdzonego przebiegu...
Jest ok.. proponuje nie eksperymentować z felgami i rozmiarem opon zwłaszcza na zimę.. To co podaje producent jest najbardziej komfortowym zestawieniem.. Auto znosi umiarkowanie poprzeczne uskoki jednak na koleinach jest nerwowo.. Świetne wspomaganie sprawdza się w mieście. Dość sztywny.
Do przodu jest przyzwoicie nie patrząc na grube słupki i małe szybki które nie wiadomo po co tam są.. Do tyłu nędza straszna.. Jak w dostawczaku..
Wersja mojej żony kubełkowe fotele z tzw. guziczkami z plastiku gruba skórzana kierownica wraz z gałką jest przyjemnie wszystko pod ręką ale gdy nadjeżdża szanowna małżonka z siatkami do bagażnika.. Nie ma guzika nie ma klamki tylko kluczyk bądź przełącznik nad radio!
Klima wydajna, ogrzewanie kiszka straszna. Przy większych mrozach na postoju auto schładza się samo, ciepło w aucie jest tylko gdy auto jedzie. Poza tym jak w każdym nowym dieslu nim tego ciepła uświadczymy mija dłuuuga chwila..
Ciasne kubełki dla większych panów, średnio wygodnie się wsiada i wysiada choć samej przestrzeni dwa dwojga jest całkiem sporo.
Ciężko stwierdzić do 100km/h wystarczający komfort potem już słychać toczenie się opon po drodze.. Pomijając wycie skrzynia biegów oczywiście..
dwumasa droga.. zawór EGR również czasem daje ciała zwłaszcza gdy auto nie chce przyspieszać poniżej 2tys/obr. Niskie spalanie dosyć miła dynamika
Chciałem wypróbować Nową erę fiata jestem jednak średnio zadowolony. W aucie musi być cicho ciepło i wygodnie.. Mi sporo tego podstawowego komfortu zabrakło.
z tym EGR-em trochę walczyłem, linki od biegów smarowane i wymieniane go zamarzały w duży mróz! Warto o to zadbać. Rozrząd bezobsługowy
Dwumasa z 1.3mjet droższa jak w Mondeo mk4!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V Multijet 90KM 66kW [l/100km]

6,4