Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

niezadowolony, 15 lat temu
Silnik 1.2 8v 65KM 48kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Wyglad zewnetrzny. Samochod jest ladny i nic poza tym.
Im wiecej jezdze tym samochodem tym mniej go lubie. Zero mocy silnika, poza miejscem kierowcy ciasno no i ten hamulec... Niby samochod zatrzymuje sie w miejscu ale sposob w jaki ten hamulec dziala strasznie mnie irytuje. Po wcisnieciu delikatnie nic sie nie dzieje, jest centymetr luzu a milimetr dalej juz abs dziala na 100% i wszyscy leca twarza na szybe. Pozatym wszystko robi sie obrzydliwie lekko (wspomaganie/skrzynia biegow/sprzeglo/hamulec) przez to w ogole nie czuje tego samochodu. Nie polecam nikomu tego samochodu.. i zadnego fiata w ogole.
Silnik jest bardzo elastyczny, mozna jechac od 1,5 tys obrotow (50km/h na 5tym biegu i nic sie nie trzesie) Pozatym nic dobrego nie mam do powiedzenia. Gdy wcisnie sie prawy pedal w podloge do 2,5 tys obrotow nie dzieje sie nic potem robi sie tylko glosno. Nawet w miescie czasem brakuje mocy.
Jedynka ciezko wchodzi, pozatym ok.
Samochod tylko do miasta. Na zakretach przy 90km/h ma sie wrazenie jakby sie mialo wypasc z drogi.
Tu to juz w ogole sie Fiat nie popisal. Masywne slupki boczne, na lukach nic nie widac, trzeba sie wychylic zeby cos zobaczyc. Do tylu slabo, mala szyba a przodu nie widac w ogole wiec nigdy nie wiem czy w cos juz uderze tym krotkim przodem czy nie.
Tu moze byc, niczego nie trzeba szukac ani po nic siegac chociaz do dziur na puszki, ktore sa 2, mozna zmiescic tylko jednen napoj, drugi juz nie wejdzie.
Nie mam klimy wiec zwykly nawiew. Nawiew jak nawiew.
195 cm wzrostu, za kierownica wygodnie, jako pasazer dotykam kolanami o schowek. Z tylu nie ma o czym gadac...
Non stop cos mi gwizdze po katach a silnik po 4tys robi sie nieznosny.
Samochod byl nowy z salonu. Od razu byl problem z akumulatorem, trzeba bylo wymienic na mocniejszy bo ten bardzo szybko sie rozladowywal. Zaraz potem popsul sie alarm. Teraz tylna prawa klamka praktycznie nie dziala. Ciagle cos, nie ma spokoju.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 65KM 48kW [l/100km]

6,2