Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

futerkowiec@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2006
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Auto jak na ten silnik naprawdę jest bardzo żwawe. Nie ma potrzeby przeciągania na biegach. Ciągnie w całym zakresie obrotów od poczatku do końca. Ja wziąłem silnik 1.4 8-mkę bo tak mi poradzono w salonie - podobno lepiej współpracuje on z gazem niż 16-tka i nie mogę złego złowa powiedziec. Zero problemów z gazem. Tankuję tylko na Orlenie lub Lotosie.
Karoseria : Miałem problemy z tylna klamką. Tylna klapa powinna byc lepiej spasowana.
Uważam że to auto to był naprawdę dobry wybór. polecam. Wart jest zainteresowania. Niezła gwarancja. Niedrogie części i serwis. To ma znaczenie.
Mółby być troche cichszy. Jak się rozgrzeje jest cicho. W kasbinie czy zimny czy ciepły nic nie słychać.
Tak jak powinno być. Wchodzi lekko i bez jakichkolwiek problemów.
Przy 17.000 coś zastukało z przodu na dużych nierównościach. W serwisie wymienili drążek stabilizatora i przeprosili za kłopoty. Auto ma gwarancję na 2 lata i z tego powodu się cieszę.
Jest jak nanjbardziej poprawna, ale przednie szerokie supki czasami przeszkadzają.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Nie jest tak jak w Oplu że jednym palcem mozna nacisnąć 2 przyciski albo nie ten co sie chce bo takie małe.
Grzeje i chłodzi super. Wkońcu ma sie klimkę. Minus za niezbyt cichy wentylator od nawiewu. Szyby odchodza nawet pokryte lodem błyskawicznie.
Z przodu i tyłu miejsca pod dostatkiem. Nie jeżdzi się głową po dachu. Miejsca jest naprawdę sporo.
Kabina wewnatrz jest super wyciszona, jednak na zewnątrz jak się stanie przy zapalonym zimnym silniku to średnio. Zdecydowanie się poprawia jak się rozgrzeje.
Na benzynie w mieście do 7,5 mieszany 6 a w trasie do 120 to nawet 4,8. Na gazie to trzeba dodać po 1 litrze do tych pozycji a czasami nawet mniej. Samochód został zakupiony nowy od razu z instalacja gazową. Jezdżę tak od nowości. Za instalację dopłata 4.500 zł. Ale polecam naprawdę warto !!!
Ja mam wersję Energy z dodatkowym jeszcze pakietem Comfort. Za cenę jaka zapłaciłem za to auta z tak bogatym wyposażniem u konkurencji trzeba by zapłacic 15-20.000 zł wiecej. Przeglady benzyny co 30 tys. a gazu co 20 tys. i trzeba wymieniać świece przy gazie. Ja robiłem przegląd gazu i benzyny razem - koszt robocizny i materiałów w serwisie ok 800 zł. Dużo? moim zdaniem nie. Z tego połowa to cena świecy do auta.
Wentylator w kabinie mógłby chodzić ciszej. Miałem problem z jedną tylną klamką ale w ASO zrobili i jest jak trzeba. Ja mam elektryczne regulowane odcinki lędzwiowe w fotelach to mi na gwarancji wymienili w fotelu kierowcy. Czekalem prawie miesiąc czasu na nową część bo w kraju nie mieli i w ogóle rzadko się to sprzedaje tak usłyszałem w salonie.
NIe było i mam nadzieję że nie będzie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

6,1