Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

mike, 14 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2008
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie to, że auto jest tak samo plastikowe jak wiele droższa i wyższa klasą Toyota Auris. A to mówi nam, że zbliżyliśmy się do czasów tandety i pseudoekonomicznych oszczędności.
Zawieszenie : Stuki i trzaski w zawieszeniu przednim- ASO nie potrafi tego naprawić.
Karoseria : Lakier to nieporozumienie. Każda rysa kończy się na podkładzie (lakier metalik). Progi wypiaskowane jak w 10 letnim samochodzie po zaledwie 10000km przebiegu po równych czystych drogach.
Inne : Spryskiwacze przedniej szyby...Brak komentarza...
Auto jest ładne i w porównaniu z konkurencją wydaje się być dobrą propozycją. Niestety tylko wydaje...nie polecam ze względu na zawieszenie i podejście serwisu i centrali firmy FIAT. Do momentu zakupu są mili aż do bólu, potem zaczynają się problemy.
Silnik choć ma niewiele mocy jest jak dla mnie wystarczający. Kultura pracy na dobrym poziomie. Jedynie po włączeniu klimatyzacji strasznie z rury wydechowej \"pierdzi\".
Przy włączaniu 3 biegu haczy skrzynia, przy wstecznym to samo. Ogólnie nie ma problemów.
Zawieszenie od 4000 km tłucze się niemiłosiernie. 6 napraw w ASO i dalej to samo (wymieniono odboje, łożyska McPhersona, łączniki stabilizatora). Złożyłem pismo o zwrot pieniędzy u dilera i czekam.
Niektórzy mówią, że przedni gruby słupek ogranicza widoczność, ale wg mnie niespecjalnie. Widoczność na boki i do tyłu zadowalająca.
W porównaniu z konkurencją wypada wg mnie bardzo dobrze. Jedyne mankamenty to schowek po lewej stronie kierownicy i \"dziury\" na napoje w tunelu środkowym. Praktyczny schowek przed pasażerem i w miarę wygodne kieszenie w drzwiach.
Wydaje mi się, że klimatyzacja działa nieco gorzej od tej np w Skodzie Fabii. Grzanie w zimie zadowalające.
Pozycja i miejsce za kierownicą jak dla mnie OK. Plus za kolumnę kierownicy regulowaną w dwóch płaszczyznach. Trochę mało miejsca na nogi dla pasażerów drugiego rzędu.
Przy 130 km/h na autostradzie jest już mało sympatycznie.
Silnik o tej pojemności powinien palić mniej. Przy spokojnej mieszanej jeździe pali około 8 litrów/100km. Niestety producent pisze, że wartość ta powinna być sporo niższa.
To prawda. Wersja Estiva Blue&Me ma dużego tego czego żaden VW czy Peugeot mieć za 40000pln nie będzie. Ja jednak wolałbym sprawne zawieszenie i w miarę trwały lakier od bajerów.
1. Rdza na ramionach wycieraczek- polski serwis chciał to czyścić i malować na mój koszt!!! Niemcy bez gadania wymienili na nowe! 2. Gniazdko pasów skrzeczy ale nie wpływa to na bezpieczeństwo (wg ASO) więc nie ma mowy o wymianie. 3.Klamki z tyłu nie otwierają się- ciągniesz i nic. Naprawa w ASO polega na bezmyślnej regulacji drzwi co w efekcie prowadzi do otarć na nadkolu. 4. Trzeszczące zamki. W ASO oklejają to taśmą klejącą. Co gorsza Fiat Auto Poland nie zauważa tych \"profesjonalnych\" napraw. 5. Znane spryskiwacze bez możliwości regulacji, dziury w nadkolach itp.
1. Przy 3000 km pierwsze poważne stuki z zawieszenia przedniego. Niestety do dnia dzisiejszego przyczyna usterki nie została ustalona. Polscy mechanicy nie słyszą stuków i trzeszczenia, a niemieccy słyszą i wymieniają co się da. 2. Lakier na progach przy przebiegu 10000km wygląda jakby przejechano go papierem ściernym albo piaskowano- miernota!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

7,9