Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

gosć, 12 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2010
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Oceniać ten samochód postaram sie w miarę obiektywnie, po kilku letnim okresie eksploatacji. Nie do końca zgadzam sie bardzo negatywnymi ocenami tego samochodu .Ja kupiłem ten samochód w 2010 i przejechałem nim około 30 tys. km. Samochód ma silnik 1.4 benzyna i jest to wersja Estiva Blue & Me ( świadomie nie wybrałem modelu evo ,który jest dla mnie przestylizowany , a szczególnie nie odpowiada mi ta srebrna barokowa listwa z przodu samochodu , przez którą auto straciło swoją oryginalność). Auto użytkuje prywatnie w większości po mieście i w tej roli fiat spisuje się dobrze. Zawieszenie jest dobrze zestrojone i samochód nawet podczas szybkiej jazdy w trasie jest przewidywalny i dobrze się prowadzi. Spalanie benzyny jest różne, w trasie udało mi się spalić 5.6 litra/100 a w mieście w zimą na krótkich odcinkach było i około 9.0 litrów. Samochodem też przejechałem dalsze trasy kilkakrotnie np. z Zakopanego na Hel i auto wywiązało się z tej roli bardzo dobrze. Klimatyzacja choć manualna uprzyjemniała znacznie podróż a i fotele okazały się naprawdę wygodne i nie meczące, jedynie przy wyższych prędkościach od silnika robiło się trochę głośno. Fabryczne radio w samochodzie jest dobrej klasy a nagłośnienie jest naprawdę niezłe jak na klasę samochodu. System komunikacji bezprzewodowej Blue & Me jest bardzo przydatny w czasie jazdy i bardzo dobrze współpracuje szczególnie z telefonami Nokia. Trochę gorsza sprawa jest z tworzywami kabiny kierowcy ale znowu nie tragiczna, są one po prostu gorzej trochę spasowane niż np. w Pandzie którą wcześniej użytkowałem (tutaj plus dla załogi z Tychów). Generalnie podsumowując samochód nigdy mnie nie zawiódł, jest przyjemny w użytkowaniu nie posiada jakiś większych wad konstrukcyjnych. Oczywiście nie można go porównywać z autami wyższej klasy jak niektórzy to robią (różnica w cenie i jakości) ale jak się go poprawnie użytkuje, dba o przeglądy to autko spisuje się dobrze. Natomiast opinie że jest to słabe auto, itp. są według mnie krzywdzące dla tego samochodu , i nie odzwierciedlają prawdy, bo auto jest konstrukcją dość nowoczesną, ładną stylistycznie mającą pewne wady jak chyba każdy samochód. Mając pewne doświadczenie z tym samochodem , mogę go spokojnie polecić jako auto do miasta i od czasu do czasu i na dalsze podróże. Myślę że warto podkreślić też to że jest to samochód popularny to i części do niego są w dość w przystępnej cenie. Nie bez znaczenia jest to, że bardzo dobrze rozwiniętą jest sieć serwisowa fiata co daje możliwość sporego wyboru serwisu czego na przykład nie mają inne marki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

6,7