Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

wojczek, 11 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : bezawaryjność
dooooobrze bo zawsze może być doskonale, może przy nstp modelu
silnik prosty, bezawaryjny, do codziennej jadzy wystarczający. Po co mocniejszy jak wszędzie fotoradary? ekonomia z bezawaryjnościa oraz spalanie na 1 miejscu
czasami wsteczny lub jedynka nie wchodzi za pierwszym razem ale nie jest to uciążliwe
przeciętnie ale w miarę wygodnie, sprężyście i nie za miękko
jest OK
jest Ok, czasami wkurza wciskanie z zewnątrz przycisku do otwarcia bagażnika ale też daje to możliwość dodatkowej gimnastyki. Brak uchwytu do otwierania bagażnika skutkuje brudnymi palcami ale design na pierwszym miejscu ;) pokrętło regulacji oparcia fotela w niedogodnym miejscu ale widzę że taka moda, niepratktycznie umiejscowione gniazdo 12V- kabel z gps potrafi przeskadzać przy drążku zmiany biegów
za słabe ogrzewanie zimą ale zaczyna podawać szybko - benzyniak imdlatego szybciej się nagrzewa w porównaniu do diesla. Przydałaby się podwójna nagrzewnica która była w ofercie ale w momencie zakupu sprzedawca nie poinformował o takiej potrzebie
wygodnie dla 4 osób
powyżej 120 hałas wiatru i silnika staje się dokuczliwy
głównie jedżę trasy i na Pb ok min 5 latem i 6 zimą a max to zależy od obciążenia, pogody, szybkości i stylu jazdy więc potrafi wziąść do 9 l Pb. Zainstalowałem Lpg po okr gwarancji i mam problem kosztu Pb z głowy bowiem potrafiłem przejechać w szczycie do 4 000 km/m-c a teraz ok 2 000/m-c. Ceny serwisowania (tylko Aso- omijam tzw garażowców) po wcześniejszym posiadanym Mercedesie A kl. na bardzo przyzwoitem poziomie, napraw brak :) niski koszt AC daje radość
baaardzo dobrze skalkulowana cena do jakości
jeżdżę od nowości i nie miałem poważnych problemów, jakieś tzw duperelki nie wpływające na koszty eksploatacji

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

6,8