Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Łukasz, 10 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2010
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce dobrze dobrane do auta, spisują się super.
Samochód mimo wszystko warty polecenia do przemieszczania się na małych dystansach. Ładnie zaprojektowany, pozwala się podobać, dość dobrze wyposażony. Nieakceptowalne dla mnie jest spalanie i ww. drobiazgi, kupując nowe auto nie spodziewam się takich niedoróbek ze strony producenta. Pochwalić muszę system audio, gra fajnie, plastiki na drzwiach spasowane są dość dokładnie a sam plastik nie jest złej jakości.
Przy obecnym przebiegu mogę napisać już coś sensownego. Silnik pracuje cichutko jak zegareczek, irytujące są wahania obrotów, które pojawiają się na biegu jałowym, nie wiadomo dlaczego, brakuje mu mocy i to czuć, bardzo wolno wkręca się na obroty.
Skrzynia pracuje precyzyjnie, nie mam do niej zastrzeżeń.
Samochód prowadzi się pewnie i bez wysiłku, układ jezdny dość precyzyjny.
Słupki boczne czasem przeszkadzają.
Nie ma się do czego przyczepić.
Klimatyzacja chłodzi przyzwoicie, tak jak mi to odpowiada najbardziej, ogrzewanie wydajne jednak zimą trzeba na nie trochę poczekać.
Z przodu jest przestronnie, jednak z tyłu bywają problemy dla wyższych osób, problem przysparza też montaż fotelika, dziecku nie pozostaje zbyt dużo miejsca na nóżki i brudzi oparcie foteli.
Nie ma się do czego przyczepić, silnik pracuje tak cicho, że wyciszenie nie odgrywa tu dużej roli.
Spalanie jak dla mnie jest zbyt wysokie, naprawdę trzeba szanować pedał gazu i hamulca, unikać zbędnych przyspieszeń. Jak na ten silnik i ta pojemność średnie spalanie na poziomie 7,2l to zdecydowanie za dużo.
Stosunek jakości do ceny jest akceptowalny, konkurencja jest obecnie spora.
Zaczynają mnie irytować te drobiazgi, okropnie skrzypiące drzwi tylne, ciężko pozbyć się tego problemu (prawie nowe auto i tu takie coś), problem z systemem bluetooth (wybieranie głosowe nie zawsze działa), lampka ESP potrafi się zapalić nie wiadomo z jakiego powodu podczas postoju po to by zgasnąć za 2 minuty.
Brak poważnych usterek, same drobiazgi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

6,9