Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

PiciuR, 14 lat temu
Silnik 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjny silnik, wkręca się na obroty aż miło, ciągnie przy każdej prędkości.Nie ma problemy aby wcisnąć na autostradzie przy 150km i silnik jeszcze ma siły na przyśpieszenia. Vmax=190km/h!!! Mega elastyczny- piątka przy 40km/h a on bez szemrania pracuje. Oj silniczek to im się udał. Skrzyni tez nic nie brakuje ( mam 6-biegową).
Układ elektryczny : co jakiś czas wyskakuje kontrolka od hill holder, aby ją wyłączyć należy \"unieść\" pedał sprzęgła na około 1s.
Piękne auto. Myślę, że włoski styl znowu wraca do szczytu formy. Fiat zawsze umiał robić małe samochody. Tutaj i w tej cenie jest królem. Myślę że GP MK I to auto które długo się nie zestarzeje!
Silniczek wkręca się na obroty aż miło ( ja odczuwam mała turbo dziurę- żona nie). Najelastyczniejszy ze wszystkich jakimi jeździłem do tej pory ( a trochę tego było).
Najlepsza z najlepszych - mam 6-biegową od GM - rewelacja. Nie wyobrażam sobie jeździć na automacie. Machanie tą gajgą to sama przyjemność.
Auto prowadzi się bardzo pewnie, trzyma się drogi jak mucha g....a. Zawieszenie - nie mam żadnych zastrzeżeń.
do przodu jak w każdym samochodzie- bez zastrzeżeń. Do tyłu- średnio- wielkie tylne słupki. Tylko po co się obracać do tyłu jak GP na lusterka patelnie- widać absolutnie wszystko!
Wszystko pod ręką. Radio sterowane z kierownicy powinno być obowiązkowe jak katalizator czy poducha dla kierowcy. Bida jest z ilością i wielkością schowków - w seicento upchasz 5razy więcej. Ma to jednak swoją zaletę. Wszystkie klamoty trzymam w skrzyneczce w bagażniku :-)
Szyby parują mi jak cholera, ale autko nie mialo wymienianego filtra kabinowego ( to pewnie dlatego). Next mounth robie przegląd i myślę że będzie si. Klima chłodzi super. Trochę słabo wieje z kratek przy szybach (środek super).
Fotel regulowany, kierownica w 2 płaszczyznach. z tyłu elegancko i wygodnie.
No tego bym się po Fiacie nie spodziewał- cichutko nawet przy 150km/h. Moim służbowym FUSIONEM nie da się gadać już przy 80km/h.
4,6 przy pierwszej jeździe w stylu ECOdrivingu- polecam wszystkim. Podejrzewam że można zejść do 4.0.
Dla mnie rewelacja, mam pełne wyposażenie i zapłaciłem 30.000zł za 1,5roczne auto ( moja wersja w salonie 64.000 :-).
kontrolka-Hill Holder- w kompie wyskoczył błąd ze switchem sprzęgła. Aby to błąd wyłączyć na leży podnieść pedał sprzęgła na około 1-2s. Wycieraczka tylnej szyby odmówiła posłuszeństawa na 24h- naprawiła się sama.
odpukać nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V Multijet 90KM 66kW [l/100km]

5,6
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
5,8
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d