Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

grzes74, 15 lat temu
Silnik 1.9 Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : 1. Silnik - przy tej mocy, z klimatyzacją jest znacznie oszczędniejszy niż mój poprzedni 1.4, chociaż pewnie 1.3 MJ paliłby mniej... 2. BLUE&ME - super sprawa. 3. Hill Holder - wspomaganie ruszania pod górę.
Karoseria : Tylne klamki w wersjach 5d dość często się ludzie skarżą FAP powinien ogłosić chyba akcję serwisową na poprawę działania tych klamek.
Jestem zadowolony z samochodu. Niezły wygląd, dobrze jeździ. Apel do Fiata - pilnujcie i poprawiajcie jakość serwisu. Kiepski serwis zraził wielu klientów do Fiata. Od jakiegoś czasu widzę poprawę na przeglądach mam nadzieję że to nie jest chwilowe.
Generalnie ma kopa od ok. 1700-1800 (czuć kopa nawet na IV biegu gdy się zbyt szybko puści sprzęgło). Od 1500 da się jeździć po prostym, gdy nie ma konieczności nagłego przyspieszenia. Ale jak to diesel - pow 3500 to już nie jest jego życie. Jeździłem 1.4 Tjet - daje większą frajdę z jazdy - pod względem sportowym.
6 przełożeń w dieslu to podstawa. Fiat to rozumie. 6 bieg ma wspaniały wpływ na ekonomię jazdy w trasie. Aczkolwiek w mieście b. rzadko z niego korzystam. Nie mam uwag oby tak dalej.
Jak dla mnie ok. Nie ścigam się po zakrętach. Trzyma się drogi 30 tys po naszych dziurawych drogach i jest póki co spokój.
Trochę ogranicza widoczność przedni słupek (szczególnie upierdliwe w zakrętach np.: pod marketami). Bardzo duże lusterka - duży plus.
Wszystko jest na swoim miejscu. Blue&Me - super urządzenie znakomicie współpracuje z telefonem. Sterowanie radiem z kierownicy - super.
Kiedy trzeba grzeje, klimatyzacja chłodzi.
Auto dla max 3 osobowej rodziny. Da się zapakować nawet z dużym wózkiem (Emmaljunga) ma 2 tygodniowy wyjazd. Ale przy 4 os. byłby problem.
Oczywiście na zimno trochę poklepie. Jak się rozgrzeje nie mam uwag. 6 - w trasie znacznie pomaga w wyciszeniu.
Póki co nie mam uwag.
Jak się ma możliwości zniżek u Fiata - to warto. Za takie pieniądze nic lepszego się nie dostanie u konkurencji.
Przy 13 st mrozu, po uruchomieniu, w trakcie jazdy odezwał się jeden plastik w środku. Wymiana tylnej klamki w drzwiach - trzeba było wiedzieć jak ją ruszyć żeby otworzyć drzwi. (ale to podobno dość częsty przypadek w Grande Punto). Przy wymianie żarówki w tylnej lampie okazało się że jedna z śrub była tak mocno dokręcona że cudem puściła - niestety śruba do wymiany. Drobne sprawy, ale były.
Brak i oby tak jak dalej, jak najdalej i jak najdłużej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 Multijet 120KM 88kW [l/100km]

6,2