Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

13 lat razem z punto, 13 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mimo 13 lat delikatne oznaki korozji widoczne jak ktos wnikliwie ogladnie auto na progu przy lewym nadkolu.
Zawieszenie : Troche sie za bardzo buja wg mnie.
Polecam ten samochod jezeli chodzi i niskie spalanie , bylem nim pare razy nad morzem lecz jest to auto bardziej miejskie nie ma sie co oszukiwac. Jestem z nim zwiazany pol polski nim zwiedzilem. Kupilbym go jezeli mialbym kupic go jeszcze raz z salonu jak bylaby taka mozliwosc.
PUNTO 1.1 s 55 km . 4 drzwi. pali na dotyk w kazdej temperaturze, optymalna predkosc dla tego auta to ok.80 hm/h. Jasne mozna nim nawet jechac 150 km/h jechalem ale spalanie jak i halas w srodku jest nie do opisania. Byly problemy z termostatem.
skrzynia biegow rozleciala mi sie przy 180 000 ale podejrzewam ze jest to zasluga haku holowniczego. A hak byl uzywany.
Felgi 13 cali robia swoje, male oponki, lepiej uwazac przy mokrej nawierzchni bo mozna pojechac tam gdzie sie nie zamierzalo..
Odnosnie widocznosci. Wystarczajaca jak najbardziej.
Wnetrze sprzed 13 lat coz dodac. Albo sie komus podoba albo nie.
Jeżeli chodzi o ogrzewanie to "pociła mi sie nagrzewnica" po prostu śmierdziało z niej ale wsypalem proszek do chlodnic (nie pamietam w tej chwili jak sie nazywał) i sie uspokoiło. Proszek 8 zł. Wymiana nagrzewnicy łaczy sie z rozebraniem calego kogpitu a czesc kosztuje ok.200 zł.
jezeli chodzi o przestrzen to nie siedzialem w aucie tej klasy zeby bylo jej wiecej niz w putno dodam ze mam 190 cm wzrostu. Siedzenia jednak po 300 km robia sie nie wygodne.
Jezeli chodzi o wyciszenie to nie jest to mocna strona punta.
zuzycie paliwa 6,5 l/100 km trzeba liczyc.Auto mam od nowosci 1997 zakupiony. Auto do 8 roku sprawowalo sie wzorowo lecz pozniej zaczely sie problemy. Naszczescie ceny czesci do punta nie sa drogie.
Czesci eksploatacyjne sa tanie.
z powaznych usterek to rozsypanie sie skrzyni biegow. Skrzynia kosztowala mnie uzywana 600 zł nowa + sprzegło ok.150 zł. Uszczelka nie trzymala na gornej pokrywie silnika. Wymiana termostatu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

5,4