Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Marek, 6 lat temu
Rok produkcji 1996
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Auto na dojazdy do pracy ew. po mieście na niewielkich odcinkach ja kupiłem specjalnie to auto żeby było bardzo proste i tanie w naprawie jednak trochę przesadziłem bo w dzisiejszych czasach klima ,ABS, wspomaganie, poduszki powietrzne.to minimum wyposażenia dlatego już dziś bym tego auta nie wybrał bo ono nie ma tych rzeczy
Silnik nie do zajechania 1,1 benzyna to legendarna wytrzymałość po wymianie uszczelniaczy zaworowych oringow uszczelki pod klawiatura silnik nie poci się a zużycie oleju owszem jest ale ok pół litra na 3-4 miesiące moim zdaniem do przyjecia
Na zimnym silniku ciężko wchodzi 2 pomimo wymiany oleju w skrzyni nie widać poprawy
Co tu wymagać od 20 letniego miejskiego auta nie ma amortyzacji jedzie się jak na wozie drabiniastym i brak wspomagania jednak przeszkadza trzeba się do tego przyzwyczaić
Widoczność jest dobra to małe auto dość wysokie stąd wszystko widać
Wyposażenie minimalne ale przełączniki są na swoich miejscach obsługa intuicyjna nie mam się do czego przyczepić
Wentylator jest działa i tyle
Z tyłu zmieści się dziecko lub ktoś mały z przodu jest ok
Nie ma
Po zakupie zainwestowałem niemałe pieniądze rozrząd pompa wody tarcze plus klocki sprzęgło uszczelnienie silnika plus filtry po drodze pękła przednia szyba i poszła chłodnica wymieniłem tłumik i rozrusznik w sumie ok 3500 zł od tego czasu auto się nie psuje bez obawy mogę jechać nim nawet 200 km więcej nie próbuje bo zmęczenie podczas jazdy zbyt duże a i cel -auto na dojazdy do pracy inny jest ogólnie jak wcześniej napisałem brakuje mi ABS klimy wspomagania dlatego dobrym wyborem może być Punto 2
Po zainwestowaniu na początek sporej sumy teraz auto spłaca się bezawaryjną jazdą
Nic się nie dzieje nic nie psuje
Nie ma

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]