Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Piotrek M, 17 lat temu
Rok produkcji 1997
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Gdy sprzedawałem ten samochód jako 10 letni nie było na nim żadnych śladów rdzy, oprócz miejsc które były naprawiane.
Zawieszenie : Tylne tuleje wahaczy
Układ elektryczny : wentylator chłodnicy, alternator
Przejechałem tym samochodem 90kkm. Jestem z niego zadowolony. Nigdy nie zawiódł mnie w drodze. Irytujące są usterki, tym bardziej że powtarzają się dość często.
Przyjemnie się przyspiesza, nie miałem dużej potrzeby redukcji przy wyprzedzaniu.
Ruszanie prawie bez gazu nie jest problemem. Skrzynia jest zestopniowana tak, że przy normalnym przyspieszaniu maksymalny moment obrotowy wypada w 40/60/80/100 kmh odpowiednio na 2/3/4/5, czyli można spokojnie przyspieszać wykorzystując cały moment obrotowy i nadal jeździć ekonomicznie.
Przy wyboistej drodze dość solidnie trzęsie. Nie miałem problemu z kręceniem kierownicą mimo braku wspomagania.
Ogólnie OK, wady to przedni lewy słupek, który wypada akurat na zakręcie i tylne lusterko, które przy więszym obciążeniu pokazuje horyzont na samej górze tylnej szyby. Aby nie mieć martwych punktów musiałem solidnie odchylić boczne lusterka, nie było mowy o widoczności tego co jest z tyłu - tylko boki.
Nie było niczego co by mnie szczególnie drażniło. Natomiast obsługa świateł (szczególnie gdy trzeba na nich jeździć non stop) jak dla mnie jest na medal.
Ogrzewanie OK, klimy nie miałem.
Z przodu jest sporo miejsca na nogi, jak na takie małe auto to z tyłu też jest OK. Bagażnik wystarczający.
Przy jeździe do 120km/h nie było źle.
Jeśli chodzi o zużycie paliwa to jak dla mnie jest super 7/6 (miasto/trasa). Dodam tylko, że miasto to dojazdy do pracy 12km pokonywane w 40 minut - korki. Jeśli chodzi o naprawy to jest kiepsko. Non stop wymienia się tylne tyleje wahacza, wentylator chłodnicy, alternator.
Używane punto można kupić bardzo tanio. Niestety utrzymanie już trochę kosztuje, ale posiadając pod ręką dobry warsztat jest OK. W tej klasie cenowej moim zdaniej jest super.
Tylna wycieraczka, tylny zamek.
Alternator 140kkm, pompa wody 115kkm, pompa hamulcowa 160kkm, amortyzatory 120kkm, tylne tuleje wahaczy 90,100,123,150kkm, wentylator chłodnicy 73,123kkm, sprzęgło 120kkm.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,1