Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

stawek, 21 lat temu
Rok produkcji 1996
Fiat Punto I Hatchback 1.2 60KM 44kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Niezłe auto dla trzech osób, świetne do dojazdu do pracy (ekonomiczne i szybkie), nie "gnije" blacha - co również jest bardzo istotne. Na dalsze trasy (ponad 500 km) i dla większej ilości osób (ponad 4) przydałoby się coś większego.
osiągi i elestyczność całkiem niezłe (pomimo dużego przebiegu śmiało przekracza max. prędkość wyznaczoną przez producenta)
nie mogę narzekać, przy dobrej regulacji sprzęgła biegi wchodzą prawidłowo
trochę miękkie zawieszenie, ale drogi trzyma się bardzo dobrze (można śmiało hamować ze 180 km/h nie trzymając kierownicy), w zimie auto sprawuje się idealnie - żadnych niekontrolowanych ruchów, trzyma się drogi wspaniale
dobre lusterka, duże szyby
wkurzający wyłącznik świateł awaryjnych (na kolumnie kierownicy) używanych czasem przy wyprzedzaniu, nie najlepsze usytuowanie radia, za krótka i wysoka kierownica - lubię siedzieć wygodnie, nisko
po kilku latach słabe grzanie, za to w lecie nadmuch niezły
wystarczająco dla czterech osób, z tyłu śmiało mogą usiąść wysokie osoby ze względu na profil pojazdu (nie będą walić głową w dach)
stanowczo za słabe - to chyba największy mankament tego samochodu
nogę mam ciężką, ale nie narzekam na zużycie (dla mnie to chyba najlepszy atut tego samochodu w porównaniu z osiągami)
kupiłem auto okazyjnie więc jestem zadowolony w tej kwestii
jeśli wymienia się regularnie olej (zwłaszcza przed zimą) to nie ma większych problemów
naprawa zawieszenia (przód i tyl) po 100 tys. km ale to chyba normalne na naszych drogach i oczywiście obudowa alternatora

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu