Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

misiek, 14 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Punto I Hatchback 1.2 73KM 54kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : w wersji 1.2 75KM wielopunktowy wtrysk - da sie jakoś jechać a i spalanie nie najgorzej
Karoseria : niestety korozja
Układ elektryczny : wycieraczka tylna, pompa paliwa
konstrukcja - wiadomo, nie na dzisiejsze czasy, ale generalnie OK. duzo zalezy od egzempolarza - szczęśliwy jeszcze trochę pojeździ. No i żarówkę mozna sobie wymienić na drodze jak trzeba co nie zawsze jest mozliwe w nowych samachodach.
1.2 75 KM całkiem przyzwoita choć niemłoda juz konstrukcja, da się jechac z spala tak sobie. Nie mam kłopotów z rozruchem - jedynie miska olejowa do wymiany z powodu korozji. po 100 000 km nie bierze grama oleju.
chodzi raczej gładko - trochę wilgotna od spodu, ale nie kapie
na tył trzeba uważać - u mnie początek korozji sprężyn, amortyzatory - to wiadomo po 60 000 wymiana swożni w w tylnych kołach i do dzisiaj 104 000 spokój.
OK. nie mam uwag
fotele nie za dobre do dłuzszej jazdy, ale wzystko czytelne
to kiepsko - przynajmniej u mnie. głośno. i co najbardziej mnie wkurza to to, że akurat na środku szyby po stronie kierowcy nam \"dziurę\" w nawiewie i w czasie deszczu lub w zimie muszę ścierać szmatą - dookoła sucho a po stronie kierowcy plana wilgoci
nieżle - nawet dobrze bym powiedział jak na takie autko
tu kiepsko od 3tyś obr/min. juz słychać na np. na autostradzie przy 120-130km/h i ok. 4 tyś obr/min. jest juz mało przyjemnie.
na tle dziesiejszych konstrukcji to racej kiepsko, ale strosunek pojemności do mocy i zuzycia paliwa jest przyzwoity
jezdżące egzemplarze mozna kupić za 5-6 tys, - tyle wart jest mój. Jak blacha dobra to nie najgorzej. Polecam silnik 1.2 MPI (74KM)
w aucie krótem ma ponad 10 lat może odmówić posłuszeństwa czasem to czy owo. Umnie konieczna wymiana silniczka wycieraczki tylnej szyby - problem zapewne mają wszyscy - \"ten typ tak ma\". Elektryka jak na razie OK. Wszystko przylega nie trzeszczy. Po ostatniej wymianie tłumika coś mi tam rezonuje na wolnych obrotach - myślałem ze przejdzie jak sie tłumik ułozy - ale nie macherzy musieli czegos niedopatrzeć.
Póki co miałem jeden poważny kłopot - na szczęście obyło się bez lawety, mianowicie pompa paliwa. Zatarła się - po lekturze kilku forów wiem, że nie nalezy jeździć na rezerwie. korozja - ale wygląda że mój egzeplarz mógł byc po przejściach bo wymieniłem maskę i jedno przednie nadkole - taniej i pewniej było kupić dobre na szrocie. Progi niestety juz w rozsypce. Zawieszenie z przodu na razie OK po tradycyjnej wymianie amortyzarotów. Kałuzy stara sie nie zaliczać na pełnej prędkości, żeby nie chlapać na altermator, który nie ma wystarczającej osłony.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 73KM 54kW [l/100km]

6,8