Ocena kierowcy - Fiat Punto II Van

Tomaszek, 19 lat temu
Silnik 1.9 JTD 85KM 63kW
Rok produkcji 2002
Fiat Punto II Van 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Więcej plusów niż minusów, polecam wszystkim którzy się nad tym autkiem zastanawiają, napewno nie pożałujecie. Będziecie zadowoleni z jazdy tym samochodem.
Praca silnika w normie, rewelacyjne przyspieszenie, bardzo dobry start z miejsca. Jeśli chodzi o silnik to same pozytywy. Max prędkość 205. Niskie zużycie paliwa, średnio pali około 6 literków na 100 km.
W miare dobrze zestopniowana, zreszta przy tym silniku nie ma możliwości narzekania. Trzeba zwracać uwage na wsteczny, należy go wrzucac po 3 sekundowym odczekaniu z wciśnietym sprzęgłem.
Mógłby być lepszy, w porównaniu np do stilo to słabo trzyma sie drogi na łukach, chociaz odczuwalny jest tu kolwjny plus silnika który ładnie wyprowadza autko z łuku przy wiekszej prędkości.
Nigdy nie poczułem ujemnych skutków więc oceniam pozytywnie.
Tu kolejna dobra ocena, mam wersję 3D wiec ogólna bryła bardzo mi sie podoba. Szkoda tylko że jakość wykonicenia środka jest taka niska.
Wystarczajaca, chociaż podobno ten silnik troszkę dłuzej się nagrzewa, więc w porównaniu do benzynika jest to minus. Wentylacja oki, latem dość często podróżuje z zamknietymi oknami.
Przednia część auta dość obszerna, jest dużo miejsca zarówno dla kierowcy jak i pasażera, na tyle jechałem raz i juz nie pamietam ;)
Mogło by być lepsze, dość głośno słyszlny szum wiatru, oraz silnika na postoju.
Oszczednośc na paliwie zabiera serwis na naprawy, na razie jednak zbyt duzo nie dostali bo wcale sie nie psuje. ale to co wiem to części są dosć drogie.
Cena troszkę wysoka ja na punto ale hmm... samochód na lata. Lepiej zapłacic wiecej i byc zadowolonym przez 10 lat niz, kupić auto które po 5 latach będziecie klac ze wszystko sie psuje.
1. Linka utrzymywania drążka biegów w pozycji centralnej, wymieniona na gwarancji po 30000. 2. Słaby lakier, naprawia wkrótce na gwarancji. 3. Obudowa akumulatora śniedzieje, wymiana na gwarancji. 4. Pocenie sie silnika na wysokosci pokrywy zaworów oraz slady pocenia na turbinie (to drugie to podobno od chłodnicy turbiny)
100000 i nic, wiec jak narazie to uznaje go za rewelacyjnego, po tym przebiegu sprawnośc amorków 70%, silnik nie zanotował żadnych błedów. Jedynym minusem są szybko zużywajace się klocki (co 25000) oraz tarcze (co 50000)

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu