Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto 2012 Hatchback 5d

johan, 8 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2014
Fiat Punto Punto 2012 Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przed zakupem porównywałem z konkurencją (testowalem - jexdziłem 6-cioma innymi autami), biorąc pod uwage wszystkie za i przeciw podjałem decyzje o zkupie, której do dziś nie załuję. Wg mnie najlepszy stosunek ceny do jakości, dobra sprawdzona konstrukcja o bardzo atrakcyjnym designie karoserii i wnętrza, w perspektywie tanie naprawy z uzyciem oryginalnych części bądź dobrych zamienników. Wg opini użytkowników generalnie brak problemów z korozją Kolejny ważny dla mnie argument na korzyść zakupu tego auta to 15 - to centymetrowy, ktory pozwala na w mierę bezstresowe forsowanie krawężników podczas parkowania.
Preferuję raczej spokojny styl jazdy (80% miasto), jeżdżę głownie sam więc osobiście nie odczuwam deficytu mocy. Przy spokojnej jeździe auto bardzo cicho i ekonomiczne zarówno w mieście, jak i poza nim do prędkości ok. 100 - 110 km/h. Powyżej zaczyna robić się głośniej i spalanie szybko idzie w gore
Na tle konkurencji bardzo dobrze zestopniowane kolejne przelożenia, choć samo wybieranie przełożeń mogłoby być bardziej gładkie (u niektorych konkurentów biegi wchodzą nieco łatwiej).
Większość aut z tego segmentu jeździ bardzo podobnie (np. Corsa, i20, Swift), przyjemnie sprężyste, ale i jednoczesnie komfortowe zawieszenie jak na tę klasę pojazdu. Z testowanych przeze mnie aut wyraźnie lepiej od reszty (zwinniej) jeździła tylko Fiesta.
Co najmniej dobra, mogłoby być trochę lepsza do tyłu, ale i tak w tej konkurencji lepiej bylo tylko w i20.
Wszystko na swoim miejscu, dla mnie ok.
Nie odczuwam dyskomfortu, zimą szybko nagrzewa auto, a latem rownie szybko chlodzi. Dla mnie bardzo dobrze.
Jaden z największych atutów auta, miejsca na wszystkich fotelach pod dostatkiem, subiektywnie więcej powietrza było tylko w Hondzie Jazz, natomiast na drugim biegunie była Fiesta
Od ok. 100 km/h zaczyna robic się głośno, ale dźwięk emitowany przez silnik Punto jest raczej przyjemny w odbiorze i przez to nie uciążliwy.
Na razie tylko leję paliwo i w niezbyt dużych ilościach :).
W segmencie B poza jakąkolwiek konkurencją.
Brak
Brak