Ocena kierowcy - Fiat Ritmo II Hatchback

Robert Radoń, 17 lat temu
Rok produkcji 1987
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Ritmo II Hatchback 1.5 75KM 55kW 1985-1988 - Oceń swoje auto
Silnik : jest rewelacyjny można powalczyć na drodze z niejednym autem za więkrze pieniądze
Układ elektryczny : styki pompy paliwa, wtyczka z modułu zapłonowego często się wysówa
Karoseria : leje przez tylną klape dwie klapy i dwie uszczelki to samo
samochód super dużo widział i dużo mu zawdzięczam generalnie jak każde auto ma wady i zalety może mało nowoczesny wygląd ale jak jest zadbany to wygląda super
typ 138 C2 niezawodny cichy (jak na fiata) lekkie wycieki ale tak ma od 15 lat i ne jestem wstanie tego zmienić chyba że zespawać :)
bardzo dobrze dobrane przełożenia choćiaż nie wiem po co piątka synchronizatory dwójki siadają nie wiem czy to wada czy moje braki
przód ok tył jak nie jest lekko dociążony to skacze
jak w akwarium :)
ogrzewanie dobre na lato :) wentylacja super
miejsca jest sporo cztery osoby i bagaż na dwa tygodnie pod namiot wystarczy z przodu fotele to jak krzesła :) kolana prawie 90 stopni :)))
nie ten model słychać wszystko
spalanie rewelacyjne przez 15 lat 7-8 litrów na 100 km bez szczególnej przesady z oszczędnym gazowaniem ale bez rajdów czy miasto czy trasa tak samo ( mam tylko cykle mieszane 0 części stosunkowo niedrogie ale zaczyna być problem z ich dostępnością
tródno to porównać z autami nowszymi ale jak na te lata samochód dla miłośnika jest OK wymaga dbania
generalnie po za stykami elektrycznymi nie zawodzi w zimie odpala nawet po kilkudnoiwym mrożeniu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 75KM 55kW [l/100km]

7,3