Ocena kierowcy - Fiat Ritmo II Hatchback

Grzesiek/Igor-Z igor002@interia.pl www.club.ritmo.prv.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1984
Fiat Ritmo II Hatchback 1.5 82KM 60kW 1983-1988 - Oceń swoje auto
Polecam wszystkim którzy chcą mieć fanie wygladające autko, bo Ritmo takim jest:) można go przerabiać, mówie o psełdo tuningu, daje dużo możliwosci, pozatym jest dość tani do kupienia. Ale jak o to autko bedziesz dbał to jeszcze sie odwdzieczy i długo pochodzi.
Silnik chodzi ładnie, tylko czasem gaznik zawodzi, inst gazwa ratuje ale czekam na przypływ funduszy :DD
W sumie to niezła, ale lata robią swoje - wsteczny mi wyskakuje, pozatym mam 4ro biegową a nie 5cio :(((
Dobre trzymanie auta, bardzo zwrotny, trzeba sie przyzwyczaić bo auto jest lekkie, po przejściu z poldka ,96 1150kilo!!! do ritmo 850kilo :) to troszke mineło zanim sie oswoiłem.
Widoczność naprawde bardzo dobra!
nie tak żle, ale gaz by sie przydał, znów ten poldas ´96, miałem tam gaz i musze sie znów przyzwyczaić do prawie trzykrotnie droższej jazde:( Ale już niedługo :)
Szybko sie nagrzewa, pozatym bardzo przyjemny jest zimą nawiem bezpośrednio ciepłego powietrza na nogi, latem jeszcze niesprawdzałem, bo mam go od niedawna.
Mam wrazenie ze przez brak wału i skrzyni walnietaj perfidnie między kierowcą a pasażerem jak w poldku, że jest więcej miejsca, naprawd obszerne wnętrze, pozatym duży bagażnik.
W sumie to nienażekam, silnik cichutko tylko dziurawe tłumiki po drodze dają o sobie znać, ale taki dzwiek jest nawet przyjemny :D, nie trzeba remusa zakładać hehe
No już wspominałem, gaz by sie przydał, ale jak na 20 letniego bęzyniaka 9l/100 w mieście to nie tak zle przy tej pojemności, powiedział bym ze nawet dobrze! Co do przeglądów to jak z innymi autami, a naprawy robie w miare możliwości sam, dość proste silniki, takie jak w uniakach i seatach, tylko brak literatury!
Myśle żemoge wszystkim go polecić, zwłaszcza młodzikom, mało kasy a dużo chęci do jazdy. Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze:D
No ten gażnik, czasem jak sie zabrudzi albo np pływak utopi to kicha, niema reakcji silnika na pedał gazu i trzeba albo odczekać alborozebrać gażnik i zrobić z pływakie, niezawsze sie da. No ale odkąd naprawiłem ten pływak to nawet nieczyściłem gaznika od 3 miesięcy i niestanoł ani razu.
Jeszcze niemiałem, odpukać!!! No chyba ze można pod to podciągnąć rdze, która w 20 letnim aucie czyni swoje:( Nad tym trzeba posiedzieć
Fiat Ritmo II Hatchback