Ocena kierowcy - Fiat Ritmo II Hatchback

Marcin, 17 lat temu
Silnik 1.7 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1987
Fiat Ritmo II Hatchback 1.7 D 60KM 44kW 1985-1988 - Oceń swoje auto
Za niecały 1000 zł to raczej nic lepszego się nie trafi, dołożyłem ok 500 z oponami, filtrami olejem, żywica do połatania drzwi, linką ręcznego, piórka wycieraczek. Więc w 2000 z OC (na współwłasność w alianz 502zł przy 60%) mam pewny pojazd z oszczędnym i niezawodnym silnikiem.
Bardzo elastyczny, dosyć zrywny jak na diesla, choć ostatnio go przymuliło i lepiej mi się zbiera na 3/4 niż na pełnym gazie, najlepiej na vervie z orlenu piątke wrzucam od 45 a na 4 przy 40 wychodzi pod górki i się rozpędza.
Jedynka i wsteczny czasem nie wchodzi, trujka zgrzyta przy nieumiejętnej zmianie niezbyt ciekawie zestopniowana
Jak na te lata to ok, miekki strasznie
Kanty, niewygodne wycieraczki, zbyt miękkie fotele, niewygodna kierownica, brak wspomagania itp
Działa
Z zewnątrz nie wygląda, - przewoziłem pralkę, kuchenkę gazową z zamkniętą klapą. w środku więcej miejsca niż w polonezie, szczególnie z tyłu na nogi i nad głową
Powyżej 100 to wszystko szumi
Miasto ok 6, bez oszczedzania i mulenia a mam raczej cięższą nogę, przy ostrej jeździe "rajdowej" w zimie udało się spalić 8l to benzyna nawet 1.0 zeżre więcej
Części tanie, większość pasuje od innych fiatów, jak na prawie 20 letnie auto to jest doskonale
fiat jest do dłubania i tyle
Jak na ten przebiag - zrobiółem już 8000 i nic nie padło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 60KM 44kW [l/100km]