Ocena kierowcy - Fiat Scudo II Furgon

el_marcin@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2010
Fiat Scudo II Furgon 2.0 MultiJet 120KM 88kW od 2010 - Oceń swoje auto
Zobaczę jak zrobię więcej km czy wart był zakupu.Jak na razie nie żałuję. Wolałem kupić Fiata niż płacić ponad 15 tyś/netto więcej za T5 lub Vito z ciut lepszymi plastikami ale słabszym silnikiem i wyposażeniem.
Świetny, dynamiczny silnik.
Jak jest zimna strasznie ciężko wchodzi 1, reszta ok, ale skrzynia mogłaby być bardziej precyzyjna.
Bez uwag. Dla mnie ok.
Jak na dostawczaka bardzo dobra, dużo dają podwójne lusterka.
Sterowanie radiem i nawiewami ok. Umieszczenie przycisku świateł awaryjnych to jakaś pomyłka, (powinien być nad przyciskami blokad drzwi), to samo elektryczne sterowanie szyb i lusterek, (na razie ciężko mi się przyzwyczaić), powinny być pod dłonią a nie łokciem, trzeba \"szukać\". Zbyt płytkie są wnęki na drobiagi(oczywiście poza tym pod dachem). Szczególnie ten pod radiem mógłby być głębszy tym bardziej że jest na to miejsce (najlepiej widać po wyjęciu wnęki).
Tutaj bez uwag, choć podgrzewanie lusterek mogłoby być bardziej wydajne.
Jak dla mnie (kierowcy) ok. Dobra regulacja fotela.
Koszty cieli jak mogli i to słychać :). Nawet jak na dostawczaka to raczej kiepsko.
1700 kg (na pusto) i spalenie w mieście 9, mieszane 7,6 l/100 w zimie to dla mnie ok.
Dałbym 3+, jakość plastików nawet jak na auto dostawcze dla mnie katastrofalna. Mógłby być też lepiej wyciszony, no ale jest to chyba najtańsza propozycja na rynku tego typu aut, więc można przymknąć oko jeżeli jest to tylko auto do pracy.
Narazie ok, ale jeszcze za mały przebieg.
Jw.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MultiJet 120KM 88kW [l/100km]