Ocena kierowcy - Fiat Sedici

Paweł, 2 lata temu
Silnik 1.6 16v 120KM 88kW
Rok produkcji 2013
Fiat Sedici 1.6 16v 120KM 88kW 2009-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Najlepszy silnik pod wzglenden osiągów a spalaniem , biorąc pod uwagę silniki 1,6 wolnossący w suvach
Przeniesienie napędu
Szukałem auta wyższego (SUV) kryteria silnik wolno sący z niskim spalaniem oraz z akceptowanymi osiągami. Jednostka 1,6 z 120km daje naprawdę radę. Ciekawostka taki chevrolet Captiva 2,4 ma gorsze osiągi jak Fiat Sedici 1,6 a o spalaniu nie wspomnę ;)
Silnik cechuje się dobra dynamika przy rozsądnym spalaniu 7l/100km w cyklu mieszanym to dobry wynik. Zwrotny w mieście a w trasie redukcja na 4 i poszedł ;)
Trochę twarda wchodzą biegi ale to dla mnie plus bo lubię czuc zmianę biegu ;)
Tu pozytywne zaskoczenie myślałem że samochód z wysokim prześwitem gorzej prowadzi się w zakrętach a tu szok. Auto dobrze trzyma się drogi i jest zwrotne.
Daje mocne 4 puki co nie ma oznak korozji nie miej jednak blacha w samochodzie są nieco cieńsze jak w wieśwagenie :D
Widoczność 4,5 trochę grube słupki przeszkadzają w widoczności nie mniej jednak nie ma tragedii bo ma porównania do innych aut Kturymi jezdziłem.
Nie mam zarzutów.
To naprawdę mocny punkt tego auta szyba zaparowana dosłownie 2-3s znika para po włączeniu nawiewu na szybę.
Samochodem wygodnie podróżują 4 dorosłe osoby + dziecko jak na gabaryty auta jest naprawdę dużo miejsca w kabinie.
Dam ocenę 4 choć miałem okazję nissanem Jukem się przejechać i powiem z ręką na sercu że Sedici jest cichszy od Juka.
Problemu z częściami nie ma do tego są w rozsądnej cenie, silnik na łańcuszku gwarantuje solidno żywotność.
Samochód mało popularny w związku z tym można naprawdę kupić dobry urzywany egzemplarz za rozsądne pieniądze wiem o tym doskonale bo szukałem suva ponad rok oglondałem ASX, JUKE, CAPTIVE, SX4, jednak SEDICI okazał się strzałem w dziesiątkę kupiłem młode autko dobrze wyposażone bezwypadkowe krajowe za dobre pieniądze.
Szczerze nie mam zdania a skoro go nie mam to chyba wszystko jest w jak najlepszym porządku ^_^
Puki co bez większych problemów oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v 120KM 88kW [l/100km]

6,2