Ocena kierowcy - Fiat Sedici

jerzykorczynski@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 2009
Fiat Sedici 1.6 i 16V 107KM 79kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Ma odejście ! Ma ! Generalnie idelany do tego auta. Na trasie zawsze jeszcze jest rezerwa pod pedałem gazu. W mieście ładnie przyśpiesza. Jest dynamiczny. NO I TEN SYSTEM ANTY DEBILNY z tymi listwami które chronią nas przed osobami które nie potrafią parkować. MIODZIO :)
Bardzo ładna sylwetka.
Początkowo czyli pierwsze 2 tysiące kilometrów jakby \"smaru\" za mało miała ale potem to jednym palcem można biegi zmieniać :).
Świetnie trzyma się drogi. Jak przyspawany. Miałem już kilka aut (tzn same Fiaty :) ) ale żadem się skubany tak drohi nie trzymał. Testowałem go na autostradzie przy 180 km/h. Stabilność i wrażenie bezpiezeństwa jest super. Można sie co prawda dopatrywac że felgi za duże :) bo 15 (na zimę) to byłyby tańsze ale to jak szukanie kwadratowych jaj.
Nim kupilismy Sedici zastanawialismy się nad Bravo. Wygrał F.S. bo widoczność powaliła F.B. Ściety tył ułatwia parkowanie tyłem a czubek mmaski który zza kierownicy widać jest atutem przy \"dobijaniu\":)do przodu. Do tego dobry przegląd. Siedzi sie dośc wysoko wiec wszystko widać. \"Martwe pole\" dla mnie nie istnieje w tym aucie. DLa osób które mają regulowany fotel tymbardziej.
Cóż można wiecej... Zaraz ktoś pomyśli że na zlecenie pisze.
Po przejechaniu 5 tysięcy kilometrów trudno o wiarygodną całoroczną obiektywna ocene tego ale póki co bardzo dobrze wszystko. Klimy się używa. Mamy manualną. Dość szybko bez zbędnego dmuchania ją czuć. Przy opadach deszczu wielkie miłe zaskoczenie bo nie ma syndromu Skody kiedy to paruje cała szyba i jadąc Skoda w deszczu trzeba mieć koneicznie włączoną klime ...albo szmate w ręku i na ręcznym. Tu wszystko działa wyśmienicie.
ok 160 cm wzrostu robi swoje. Nie ma wrażenia że sie zaraz łbem o sufit zachaczy. To oczywiście zwiększa komfort. Mam takiego znajomego co \"przestrzeń samochodową\" ocenia po tym cze siedząc za kierownicą może się napić wody z butelki :). W Sedici zapewniam można ! Malkontentów co powiedza że bagażnik mały uspokajam że nim zaczną marudzić niech się zastanowią nad innym autem. Nie można bowem zjeść ciastko i mieć ciastko. COś ZA COŚ !
TO NIE JEST MOCNA STRONA TEGO AUTA. OJ NIE JEST. Głośno jest a jak przekroczymy \"130\" jest bardzo glośno. Są trzy rozwiązania tego problemu : 1. Włączamy głośniej radio 2. Przyzwyczajamy się 3. Kupujemy inne auto Ja wybieram \"2\" i jazda....
Początkowo pmyślałem że pali jak smok ALE przeciez to ma silnik 1,6 a koni ponad setkę. To ile ma palić. 2 litry wody na sto. Kiedyś mój ojciec kupował mi na giełdzie malucha. I po trzech godzinach krążenia po giełdzie i 75 podejśiach sprzedawcy facet mojego ojca zapytał. Panie, Pan malucha kupujesz czy mercedesa ? :) Gdybyśmy chcieli by mało paliło to trzeba się zastanowić nad Seicento albo malucha poszukać
Cena idealna do jakości auta. Zaryzykuje nawet stwierdzenie że odrobinę \"za mało\" zapłaciłem jak zacząłem tym jeździć. Pierwsze wrażenie było szokiem. Generalnie ŚWIETNA decyzja. Kupiłem SUZUKI w cenie FIATA z lepszym silnikiem niż w Sx4 :)
Czuły klakson :).
Brak i obym się nie musial zdziwić :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

7,4