Ocena kierowcy - Fiat Siena

parixon@vp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Fiat Siena 1.6 i 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały samochodzik ze zrywną duszą, robi wrażenie na autostardzie nie duży Fiacik mknący prawie 200km/h.
Karoseria : Strzelająace ograniczniki drzwi oraz zacinające się klamki.
Układ elektryczny : Podświetlenie konsoli środkowej i zegarów.
Ogólnie fajny samochodzik. Za samochód stosunkowo młody nie trzeba dużo zapłacić. Jak się uporami z wkurzającymi drobnymi usterkami to nie powinno być większych problemów. Tandetne wykonanie środka, troszeczkę polepszyło się jak pomalowałem kilka detalów ma srebrno i zmieniłem podświetlenie na niebiesko - czerwone. Jak auto dla małej rodziny czy dla młodej osoby polecam. Jednak jak wymagamy od auta przyjemności z jazdy to nie tędy droga.
Ponad 100 km przy tak małej masie może robić małe zamieszanie. Minusem jest to że tą moc czuć dopiero powyżej 3,5 tys. obr. Elastyczność dobra nawet jak jeżdżę na LPG. Troszeczkę denerwujący dźwięk silnika no ale to Fiat.
Biegi wchodzą lekko ale są skoki biegów są za duże, czasem bieg może nie wejść, szczególnie przy agresywniejszej jeździe, a wtedy hrrrrrrr...
Zdecydowanie za miękko, przy skręcaniu strasznie się giba na boki. Pomogły trochę gumy usztywniające w tył ale i tak nadal bardzo słabo. Nie ma tendencji do wpadania w poślizg w przeciwieństwie do Astry F Kombi którą wcześniej jeździłem. Ruchy kierownicą strasznie nerwowo wpływają na prowadzenie.
Widoczność bardzo dobra do przodu i na boki, gorzej do tyłu. Zdecydowanie za małe lusterka zewnętrzne, trzeba się przyzwyczaić do jazdy po mieście.
Wszystko na swoim miejscu.
Bardzo szybko się robi cieplutko, kilka chwil i już zaczyna się robić ciepło.
Miejsca troszeczkę mało szczególnie dla większych kierowców. Przy odsuniętym siedzeniu, z tyłu praktycznie nie ma już miejsca.
Jak na auto tej klasy i za te pieniądze nie jest źle. Troszeczkę głośno przy większych prędkościach, słychać średnio miły dźwięk silnika...
Nie jeżdżę na benzynie więc nie bardzo mogę się wypowiadać obiektywnie, gdyż spore spalanie to pewnie wina już prawie 10 letniej instalacji. Miasto przy spokojniej jeździe ok 12l, trasa 10l. Ceny części tanie, z ASO w życiu nie byłem i nie mam zamiaru jeździć :-)
Stosunek jakości do ceny bardzo dobry, tanio można kupić samochód stosunkowo młody.
Dużo jest drobnych usterek typu: zacinające się klamki, podświetlenie konsoli zegarów i konsoli środkowej, strzelające ograniczniki drzwi. Wkurzające drobne usterki, które można szybko usunąć.
Nigdy jeszcze nie miałem na tyle poważnej usterki żeby unieruchomić samochód. Jedynie usterki czysto eksploatacyjne z którymi można jeździć typu: wybity sworzeń wahacza, nieszczelna osłona pół osi, uszkodzony termostat.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 103KM 76kW [l/100km]

10,7