Ocena kierowcy - Fiat Siena

wieslaw001, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Fiat Siena 1.6 i 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, ogromny bagażnik, duża moc silnika z przyjemnością można przydusić :)
Inne : małe drobiazgi, czasem nie działające głośniki itp.
Autko ogólnie fajne. Dużo miejsca wewnątrz auta, ogromny bagażnik. Komfort jazdy jak na auto takiej klasy ok. Niestety auto nie jest z tych oszczędnych. Dobra dynamika auta, wyprzedzanie innych to przyjemność :) Jeśli ktoś szuka taniego auta a nie liczy się z kosztami paliwa to polecam :)
W moim egzemplarzu jak na razie nic poważnego się nie dzieje. Czasem ciężko odpala gdy silnik jest zimny przy dużym mrozie, ale poza tym silnik pracuje równo, nie pobiera oleju. Wadą jest pękający alternator. Duży minus za spalanie, ale przyśpieszenie ok.
Skrzynia bez zarzutów, wszystkie biegi wchodzą płynnie, wsteczny też wchodzi bez problemów (zgrzytów) nawet jak auto toczy się powoli do przodu
Układ jezdny bez zarzutów. Jak na razie nic się nie dzieję i mam nadzieję że tak zostanie :)
Widoczność jest doskonała (przynajmniej dla mnie) duże lusterko wsteczne, przednie słupki stosunkowo wąskie co ułatwia widoczność wyjeżdżając np. z parkingu.
Uważam że wszystko jest pod ręką. Co prawda projektanci mogli umieścić jeszcze kilka małych schowków i przy redukcji na piąty bieg trzeba się trochę wychylić w stronę lewarka bo ręka może być za krótka.
Ogrzewanie jest super. Można się ugotować.
Dużo przestrzeni dla wszystkich podróżujących. Za kierownicą zmieści się naprawdę duża osoba, dużo miejsca na nogi. Z tyłu też jest dużo miejsca.
Silnik pracuje cichutko lecz podczas jazdy strasznie słychać szum powietrza, przy zamkniętych szybach oczywiście. Myślałem że to może opony tak hałasują ale ten typ tak chyba ma. Lecz nie jest to uciążliwe
Duże spalanie, większe koszty. Auto nie jest bardzo awaryjne więc na części za dużo się nie wyda.
Jak za takie pieniądze auto nie jest złe. Trzeba pamiętać o tym że to jednak Fiat...
Drobnych usterek nie brakuje. Przynajmniej w moim modelu. A to problem z zacinającym się pasem bezpieczeństwa, a to problem z elektryką, głośniki czasem łączą czasem nie. Pod wpływem dużego mrozu pękły plastikowe rurki od zaworu podciśnienia.
Jak na razie nic się nie dzieje poważnego. Mam nadzieję że tak zostanie :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 103KM 76kW [l/100km]

8,2