Ocena kierowcy - Fiat Siena

Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Siena 1.6 i 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Uwzględniając stosunek ceny do jakości auto warte polecenia.
Wystarczy tylko pamiętać o regularnej wymianie oleju. Miny wyprzedzanych wąsaczy w passatach - bezcernne !
Biegi leciutko wchodzą, i nie zgrzyta na wstecznym jak moje poczciwe leciwe uno - tylko pamiętać żeby choć raz wymienić olej w skrzyni.
Nieźle, ale na naszych polskich drogach dość szybko zużywają się końcówki drążków. A i wymianę prawego wahacza zaliczyłem, ale to dlatego że w nocy nie zauważyłem dziury.
Te słupki ... Ale to problem nie tylko sieny. Za to cofając w ciemnościach widzimy doskonale dzięki beczułkowatym lampom tylnym które świetnie oświetlają boki.
Żadnych zarutów.
Wentylator ma 3 "biegi", ale praca tego trzeciego oznacza potężny hałas we wnętrzu - musimy wybierać albo zaparowane szyby albo huk wentylatora. Klima dostępna była tylko jako bardzo droga opcja, tak że w upały gratisowa sauna.
Gdyby w dowodzie wpisano liczbę miejsc 4 a nie 5 dałbym "doskonale". Jazda we trzech z tyłu tylko dla małych dzieci i anorektyków.
Przy prędkościach autostradowych (tj. 120 i więcej) za głośny, poza tym OK.
Spalanie akceptowalne (ale uwaga na krótkie trasy na zimnym silniku !) Większość części bardzo tania.
Pamiętajcie, że kupując dziś taki samochód takie rzeczy jak sprzęgło czy hamulce mogą się posypać - to wina wieku a nie samochodu. Jednak największym wrogiem sieny jest rdza - ja juz wyjdzie to blacha ginie w oczach.
Oświetleni wewnątrz kiedyś mi się popsuło (nie gasło, konieczna była interwencja elektryka) poza tym OK.
Patrz to co już pisałem o hamulcach, sprzęgle itp.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 103KM 76kW [l/100km]

7,2