Ocena kierowcy - Fiat Siena

jonasz, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1998
Fiat Siena 1.6 i 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Ogólnie - dobrze. Nie jest to limuzyna, nie jest nowoczesny ani ładny samochód i do tego fiat i jeśli to sie weźmie pod uwagę, to Sienka nie rozczaruje. To taki przeciętny samochód - ani mały, ani duży (opócz BAGAŻNIKA-ten jest naprawdę DUZY),ani super oszczędny, ani nazbyt kosztowny. Moja akurat prawie bezawaryjna (nie licząc nawiewu). Jedna uwaga - nie jest to samochód na długie trasy, bo głośno i ogólnie komfort nie najlepszy. I do tego ten układ jezdny...
nienajgorzej dopiero powyżej 3500, a właściwie 4000 obrotów, a tak - trochę mułowato
trudno wchodzą jedynka i wsteczny
Fatalny. Kiepskie trzymanie, na trasie rzuca (mimo nowych amortów)
do tyłu trochę mało widać przez ten wysoki bagażnik, ale nadrabia się dosyć wysokim siedzeniem
Jak dla mnie ok
szyby zaparowane nawet gdy jade sam, przy 4 osobach trzeba wycierać;-). Nagrzewa się trochę wolno, może nagrzewnica już siada
z przodu ujdzie, to w końcu nie jest duży samochód, z tyłu mało miejsca, dla wyższych bardzo ciasno. 3 osoby z tył - kara za grzechy..
przy 3000 już głośno, wsadziłem na tył spore głośniki i teraz nie przeszkadza;-) na trasie powyżej 120 km/h rozmowa musi stać się głośniejsza
Straszyli, że pożera, ale wcale nie jest źle - jak na taki silnik. Na trasie latem pali nawet 6 litrów, średnio około 8-8,5 litrów (tyle samo palą Escorty z tym samy silnikiem i w tym samym wieku), Zimą nie widać dużo większego spalania.
Ja kupiłem tanio,używany, okazało się , że nic przy nim nie robię, wiec oceniam dobrze.
jak na mnie - nadspodziewanie dobrze! To w końcu fiat, miało być gówno. A ja w zasadzie tylko leję paliwo, co 10tys wymieniam olej, czasami wymienię jakąś żarówkę. Poza tym nic.
Podobno typowe dla Sieny: 1) nawiew - plastikowe elementy - na szczęście nie wymieniałem całości, tylko kleił mi znajomy, wyszło dużo taniej i na razie 3ma 2) alternator - jeżdżę z pękniętym, w kazdej chwili mogę stanąć. Poza tym - odpukać - niezawodny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 103KM 76kW [l/100km]

7,8