Ocena kierowcy - Fiat Strada III Krótka kabina

NTP, 11 lat temu
Silnik 1.3 Multijet 16v 85KM 63kW
Rok produkcji 2008
Fiat Strada III Krótka kabina 1.3 Multijet 16v 85KM 63kW od 2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : pomimo piór na tylnej osi nie zwalniam na zakretach , samochód bardzo dobrze trzyma się drogi, moze jest troszke gożej w zimie jeśli jedzie się bez obciążenia ale w lecie nawet na pusto sprawuje sie doskonale. Jesli chodzi o teren to jest nie do zdarcia wjedzie wszedzie i nawet wyjedzie. Brodziłem nim nawet w wodzie zatopiony na około 50cm Wiadomo że to nie 4x4 i do bagna nie wjadę ale wierzcie mi że od ponad roku nie zakopałem sięna zadnej budowie nawet jak miałem błoto w oponie na 20 cm Założyłem opony o profilu 85 ledwo się mieszczą ale wiele dają.
Silnik : sprzęgło szybko się zuzyło
Karoseria : tylko dedykowana plandeka za 3000PLN lub na zamwienie w rzemiośle zestaw elementów do mocowania klasycznej.
Ten samochód niczego nie udaję jest prosty i działa świetnie Pomimo naszych warunków pogodowych pickup naparde sie przyadje w pracy na budowię i pokrewnych. Jest bardzo trwały i w zasadzie bezawaryjny, bardzo mobilny w terenie a jego wzmocnione zawieszenie pozwala na stosunkową szybką jazde po bezdrożach.
Jak na tak małą jednostkę spisuję się doskonale Przy stosunkowo niewielkiej wadze pojazdu pozwala na dynamiczną jazdę a wyprzedzanie nawet przy 100km/h nie jest zadnym problemem pod warunkiem przewozu lekkich ładunków
Przeżyłem szkok bo to przecież fiat ale nic sie nie dzieje ! Skrzynia bardzo dobrze chodzi miałem przez pewien czas zgrzyty jednak okazało się ze na serwisie fiata niestarannie zamontowano poduszkę skrzyni biegów i sprzegło było pod złym kątem. Po usunięciu tej usterki skrzynia służyłą mi dzielnie jednak sprzęgło bardzo krótko. Przy 70tyś zostały z niego wióry... Prosze mi wieżyć obchodzono się z nim delikatnie.
To w końcu pickup do tego malutki wiec ciężko mieć co do niego jakieś wielkie oczekiwania. Powiem tak ten samochód jest skrojony na miarę ale na miarę pod kątem pracy nie przyjemnosci z wypadów za miasto. Zawieszenie swietnie się spisuję, jest bardzo wysoko osadzony co sprawi aże swietnei sobie radzi nawet w trudnym terenie - to nie żart dobór dobrych opon pozwala na pokonywanie błota, wody i mokrej trawy
Niefortunnie umiejscowiony słupek boczny szyby często przesłania pieszych na przejściu. Pozatym wsyztsko gra.
Ten samochód niczego nie udaję to poportu mały pickup, cieżarówka która jest pomocna jak młotek do wbijania gwoździ. Nie udaje limuzyny dla całej rodziny to moze nie wół roboczy ale bardziej osołek ale jakże pomocny.
Być może to kwestia mojego egzemplarza ale bieda straszna. W lecie tylko otwarte szyby cos dają natomiast w zimie nawie nie daje w zasadzie nic. Trzeb aodczekac zonajmniej 40-60 minut żeby coś się zaczeło dziać. Moc nawiewu w stosunku do chałasu jaki emituje to porażka.
nie komentujmy tego.... ale jeśli juz to jednym słowem: \"wystarczy...\"
silnik pracuję wyjątkowo cicho sama kabina tez perfekcyjnie wygłusza otoczenie zakąłdając ze samochód w zasadzie nie przekracza 120km/h można mu wystawić 5ątke
Tu chyba też komentaż jest zbędny ja osobiście kupiłem ten samochód dla jego spalania. Nawet opłącając rate leasingu zostaje mi w kieszeni 300zł w stosunku to nissana navarra którym jeżdziłęm do tej pory samochód zupełnei w innej klasie wykonania i możliwości terenowych ale jeśli sie spojży tak na zimno i pominie lansowanie sie terenówka i człowiek zastanowi się ile razy w roku niezbedne było załączenie napędów to przynajmniej w moim przypadku postawienie na fiata i jego spalanie było jedna zlepszych decyzji w dziedzinie pojazdów w mojej firmie.
W przypadku nowego polemizowałbym jednak te auta bardzo tracą na wartości i zakup 2 letneigo auta wiaże się z oszczednoscią nawet 20tyś PLN w stosunku do fabrycznej ceny a jakosć w tak krótkim czasie pomimo że to FIAT naprawde nie spada
Pierwsze co padło to czujniki zapiętych pasów. Rozlegulowały się światła (wysokosć swiecenia) Czujnik świateł biegu wstecznego ostatnio zamek kierowcy
po 70tyś sprzęgło do wymiany naszczęście jest bardzo tanie Prawdopodobnie pierwsze objawy uszczelki pod głowicą (zaczyna znikac płyn chłodniczy)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Multijet 16v 85KM 63kW [l/100km]

5,6