Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Sedan Facelifting

tristek 28@wp.pl, 9 miesięcy temu
Silnik 1.0 T3 Turbo 100KM 74kW
Rok produkcji 2022
Fiat Tipo II Sedan Facelifting 1.0 T3 Turbo 100KM 74kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na pojemność tyle co karton mleka jestem zaskoczony dynamiką i spalaniem , Przy czterech osobach i paru walizkach jest czym jechać,
Inne : Przestronność
Szukałem auta za rozsądną cenę ale żeby stosunek jakości i korzyści z posiadania był satysfakcjonujący, W tym segmencie i przedziale cenowym 82000 zł do 88000 zł tak przestronnego auta z dużym bagażnikiem i z licznymi asystentami bezpieczeństwa nie kupimy u konkurencji, Brałem pod uwagę wiele samochodów od skody fabii po dacie sandero , Relatywnie skoda bardzo droga a dacia cóż trochę poprawili ale dla mnie Dacia to Dacia raporty bezawaryjności nie kłamią choć jest coraz lepiej, Fiat spełnia moje oczekiwania co do silnika ,przestronności kabiny, zużycia paliwa ,prowadzenia, komfortu, bezpieczeństwa biernego i czynnego,
Przed zakupem jeździłem wieloma podobnymi autami z silnikiem o pojemności od 0,9 do 1,2 l, Dynamika i spalanie jest wystarczająca a wyciszenie i wyważenie najlepsze w klasie małych silników z turbo z jakimi się spotkałem,
Jest bardzo poprawnie , Biegi wchodzą lekko i bez większych oporów, Piąty bieg dość długi więc nie ma dramatu z głośnością w kabinie przy wyższych obrotach, Daję cztery gwiazdki przez brak szóstki,
Tu jest bardzo dobrze mam felgi 17 cali auto się bardzo dobrze prowadzi , Daję frajdę z jazdy
Spasowanie elementów jest ok , lakier jest dość odporny na mikrorysy co jest dziś rzadkością, Mimo upływu lat debiut 2015 może się podobać, Włoski styl to włoski styl
Duże lusterka boczne , Słupki nie przeszkadzają , Jest poprawnie, Niestety kamera cofania to mały dramat, To mankament tego auta , Fiat nie powinien oszczędzać na takiej rzeczy, Rozdzielczość bardzo słaba, Pogodziłem się z tym faktem ale jak minie gwarancja wstawię coś lepszego,
Wszystko na swoim miejscu, Łatwa obsługa wszystkich multimediów , klimatyzacji itp.
Dobrze chłodzi w upalne dni i szybko się nagrzewa w zimniejsze , Mam grzane fotele więc to też wpływa na komfort zimą,
Jak w tej klasie bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów,
Tu jest super nie wiem jak oni to zrobili, W Dacii to dramat a szczególnie z LPG, W grupie PSA 1.2 Pure tech swoisto warczy, A tu nic cisza do 140 km/h super,
Fiat jest tanim autem w eksploatacji, Nie mogę się wypowiedzieć przy tak małym przebiegu,
Jest to optymalny wybór i stosunek ceny do oferowanych walorów użytkowych auta,
Jak do tej pory nic oby tak dalej,
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 T3 Turbo 100KM 74kW [l/100km]