Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Sedan

Paweł, 6 lat temu
Rok produkcji 2016
Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Z samochodu jestem zadowolony i dokonałbym ponownego zakupu. Po roku zamontowałem instalację LPG. Spalanie pojazdu zarówno na gazie jak i na benzynie oczywiście odbiega od od danych fabrycznych bo auto zużywa go znacznie więcej. Jeżdżę co prawda w Małopolsce gdzie jest więcej pagórków i stąd może być nieco większe spalanie, ale chyba nie aż tak duże. Nie wiem też jak użytkownicy liczą w raportach spalania zużycie paliwa bo wydaje mi się, że mają je za niskie. Ja zawsze tankuje "pod korek" i przeliczam spalanie po następnym tankowaniu. Jest to jedyny obiektywny sposób stwierdzenia ile pojazd spala. Nie mam przy tym "ciężkiej" nogi. Wskaźnik fabryczny zużycia benzyny zaniża ok 06-08 litra (poprawiając samopoczucie kierowcy). Przy jeździe na gazie wskaźnik ten zaniża zużycie o ok. 2-2,5 litra. Serwis montujący instalację Tartarini określił zużycie gazu na ok. 1o litrów i jest to faktyczne realne średnie zużycie także i u mnie.
praca silnika płynna, dobrze wchodzi na obroty, jak na moc 90 KM przyzwoite przyśpieszenie przy tej masie pojazdu.
skrzynia biegów chodzi płynnie i bez większych zastrzeżeń poza biegiem wstecznym, który wchodzi na tyle płytko, że trzeba go starannie włączać
auto dobrze się trzyma drogi i wchodzi w zakręty
Widoczność z przodu jest zadowalająca. Przy manewrach związanych z cofaniem szyba tylna nie zapewnia pełnej widoczności
nie mam zastrzeżeń. wszystkie dźwignie i przyciski w zasięgu ręki
jedynym problemem jest w chłodne (niekoniecznie zimą) dni parowanie szyby przedniej. Sam nawiew choćby skierowany tylko na szybę z trudem rozwiązuje problem. Trzeba włączyć ogrzewanie, aby szybciej pozbyć się pary wodnej na szybie przedniej
dużo miejsca dla kierowcy, pasażerów, możliwość regulacji fotela kierowcy i kierownicy znacząco poprawia komfort prowadzenia
jak na auto o takiej masie i pojemności silnika koszty eksploatacji są do przyjęcia
bardzo dobra
uszkodzenie montowanego przez dealera czujnika cofania, naprawione w ramach gwarancji plus kontrola serwisowa przewodów poduszki powietrznej w kierownicy
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]