Ocena kierowcy - Ford Capri III

Silnik 2.3 Super 114KM 84kW
Rok produkcji 1983
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Capri III 2.3 Super 114KM 84kW 1979-1985 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko mnie zaskoczyło pozytywnie!!Tak naprawde to sie przejechałem Fordem Capri pierwszy raz jak go sobie kupiłem.Wczesniej ten samochód tylko widziałem kilka razy i odrazu wiedziałem że muszę taki mieć!!
Karoseria : korozja : /
Auto w którym można sie zakochać :) Nadaje się w dzisiejszych czasach jako drugi pojazd rekracyjny-hobby.Najlepiej jest samemu sobie go odrestaurować i się nim póżniej cieszyć.Nie polecam go jako samochodu na codzień ciągłej eksploatacjii ponieważ sobie na to już nie zasługuje z racjii wieku i tego co sobą reprezentuje.
Piękna praca silnika V6 OHV potęgowana układami wydechowymi firmy CSC.Jednostka napędowa właściwie bezawaryjna,elastyczna, troche brakuje dynamiki ale trzeba pamiętać że silnik jest starszej generacjii i bardzo ciężki.
Mam 5-ciobiegową.Bieg wsteczny obok \"1\" też do przodu - nie lubię takich rozwiązań.Przy normalnej jezdzie skrzynia służy,przy ostrej zaczyna wyć - siadają łożyska.
Ciężki silnik powoduje podsterowność tzn. auto leci \"przez ryj\" przy ostrym zakręcie, ale jak ktoś jest dobrym kierowcą i potrafi jezdzić z tynim napędem to można jezdzić szybko i płynnie po zakrętach.Auto dla wprawnych kierowców, nie ma żadnych udogodnień wspomagajacych kierowanie-prowadzenie.
Jest tak jak powinno być w aucie sportowym.Nie jest to turystyczny rodzinny samochód z ktorego podziwiamy krajobrazy,to maszyna kóra upaja nas przyjemnością z jazdy.
Wszystko świetnie na starą szkołe.Nic bym nie zmienił.Na poczatku koło kierownicy zasłaniało mi amperomierz i temperature wody.Ale sie do tego można przyzwyczaić i póżniej się jakoś już odruchowo zaglądanie z ukosa nie pamiętając utrudnienia.
6 cylindrów szybko się nagrzewa /jesień/ zimą autem nie jeżdze :) latem nie ma potrzeby wączania dmuchawy- wystarczy jechać 40 km/h. i już wieje mocno z otworów wentylacyjnych.
Capri to chyba jedno z nielicznych aut gdzie siedzi się za środkiem nadwozia /dłuuga maska silnika.../ daje to niesamowity efekt,miejsca z przodu jest w sam raz dla przeciętnego człowieka.O tylnich fotelach nie ma co wspominać ze względu na charakter samochodu- poprostu są i można czasm gdzieś kogoś awayjnie podrzucić :)
Jest tak jak potrzeba :) Ma być słychać silnik z przodu i wydech z tyłu!Radio to sobie włączam na postoju ;)
Silnik ma straszne rozbierznośći..na trasie 5 bieg do 120km/h. 7,5 do 8 litrów paliwa a za to w mieśćie nie ma sie co łudzić; 13 litrów trzeba liczyć.I nie sugerować się wskażnikiem paliwa...bo ten ma swój świat i potrafi głupoty pokazywać :)
Tu ciężko coś powiedzieć.Auto z roku na rok drożeje - wiadomo jest już legendą.Cena zależy właściwie od ilości korozjii na nadwoziu- im jej mniej tym drożej, a trezba z przykrością stwierdzić że korozja to największy mankament Forda Capri.Blachy są przeciętnej jakości... :( Dla mnie mój Capri jest bezcenny :)
Nic się nie psuje.
Auto leciwe wiadomo, ale jak sie wymieni szczotki rozrusznika,pompe wody,pompe paliwa to się nie ma co psuć.Prawda jest taka: jak sobie odrestaurujesz tak bezawaryjnie będziesz jezdzić.Jakbym miał go nówke to chyba przez 200 tyś absolutnie nic by się nie stało!!Pomijam zawieszenie bo wiadomo jak drogi w PL je dobijają.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Super 114KM 84kW [l/100km]

13,0