Ocena kierowcy - Ford Capri III

Silnik 2.8 Super Injection 160KM 118kW
Rok produkcji 1985
Ford Capri III 2.8 Super Injection 160KM 118kW 1981-1985 - Oceń swoje auto
Inne : dusza
Kocham ten samochód. Jest wolny, żle wykonany, toporny ale po ponad 10 innych samochodach czasem baaardzo szybkich powróciłem do mojego ukochanego. Linia i wygląd jest poza jakąkolwiek kategorią konkurencji. O ile jeżdżąc porsche cabrio wszyscy się patrzyli i zazdrościli (ale przez 2 lata nikt nie powiedział że fajna fura) o tyle ten samochód po prostu wzbudza sympatię i od razu wiadomo o co cho :) Jadąc czuję się jak w myśliwcu z II wojny i tak ten samochód się prowadzi. Nie ma co liczyć przy tym silniku na starty spod świateł czy udowadnianie nowym samochodom że się jeszcze może - bo się nie może. Rekompensuje jednak w czymś co nie jest wymierne w szybkości czy bezawaryjności - trochę jak z kobietą - nie chcesz mieć problemu wybierz nie za ładną i niezawodną ;) Chcesz mieć co wspominać na starość - celuj w stronę snów. Życie jest bardzo krótkie, szkoda czasu na rozsądne samochody i przeciętne kobiety :D
Jest źle - i nie oszukujmy się że ford to lexus czy honda. Nawet bardzo zadbane egzemplarze po prostu się psują. K-jet często sprawia problemy i ciężko jest staroć doprowadzić do ładu. Z tego powodu wiele samochodów po prostu słabo jeżdzi. Wdzięczny materiał do swapów. można włożyć 2.9 EFI które jest dużo nowocześniejsze i docelowo można założyć turbo. Jako że ford to ford (nie ma co słuchać fordziarzy bo oni nic innego nie robią tylko w garażu siedzą i reperują) ja szukam docelowo innego rozwiązania.
nie mam zastrzeżeń
Po niewielkich przeróbkach trzyma się drogi super. Seryjne hamulce b. słabe.
Jak na auto sportowe z lat 70-80 rewelacja.
mam wersję Gia i jak dla mnie silnik słychać za słabo. chętnie posłuchał bym mojej v6 głośniej
remont blach 10 tysi w górę remont silnika 7 tysi w górę (generalka 12-14 tysięcy) części robią się drogie
w 2003 roku jak kupiłem swojego 1 Capri za 8000 kupowało się samochód w porządnycm stanie do poprawek. Teraz (2015r.) poniżej 20 tysięcy zazwyczaj szroty Nie ma co liczyć na doprowadzenie szrotu do porządnego stanu za 20 tysięcy - to nie jest możliwe jeżeli nie spędza się setek godzin w warsztacie robiąc samemu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 Super Injection 160KM 118kW [l/100km]

11,0