Ocena kierowcy - Ford Cougar

mazbiny@poczta.fm, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Ford Cougar 2.0 i 16V 131KM 96kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Myślałem, że będzie twarde jak deska i autem bedzie jeździć się jak przysłowiową "taczką". Ale nic z tych rzeczy, mam założone oryginalne felgi 16-calowe z oponami 205/55 R16 i jeździ się naprawdę miękko i komfortowo.
Auto ma doskonały wygląd i wyposażenie. Zapewnia duży komfort jazdy a jeśli ktoś chce potrafi przyspieszyć, dl amnie taki silnik w zupełności wystarczy.
Silnik pracuje bardzo cicho, równomiernie i ma bardzo dobre przyspieszenie.
Skrzynia pracuje bardzo miękko, jest precyzyjna, drogi zmiany biegów są krótkie. Nawet podczas porannych przymrozków praca skrzynii biegów jest rewelacyjna, miękka i precyzyjna. Jeździłem juz wieloma autami, ale takiej dobrej skrzynii jeszcze nie miałem.
Zawieszenie jest o dziwo bardzo komfortowe a jednocześnie bardzo pewne. Można tu mówic o złotym środku, jeździ się bardzo wygodnie i zarazem bezpiecznie, duże uznanie dla konstruktorów.
Tutaj cudów nie ma, piękna sylwetka musi oznaczać problemy z widocznością, szczególnie do tyłu, dodatkowo lusterka wsteczne są bardzo małe, ale mi to akurat zupełnie nie przeszkadza. Ocena jest jednak oceną i daję tylko przeciątną.
Regulacja ogrzewaniem, klimatyzacją, czy szybami i lusterkami jest dobrze przemyslana. troche gorzej przedstawia się obsługa radia, które ze względu na bliska obecność drązka zmiany biegów ma czasami ciężki dostęp. Zależy to oczywiście od akurat włączonego biegu.
Silnik szybko się nagrzewa, ogrzewanie działa świetnie, ale...podczas deszczu szyby parują niemiłosiernie, dlatego tez nie ma oceny bardzo dobrej.
Dla kierowcy i pasażera miejsca pod dostatkiem, a z tyłu...no cóż z tyłu miejsca mało, ale kogo to obchodzi, jak bym chciał go chciał tam więcej kupiłbym sedana klasy średniej. Takim autem jeździ się tylko we dwoje.
Wyciszenie jest rewelacyjne. Kiedy po raz pierwszy prowadziłem ten samochód nie mogłem uwierzyć, że jest aż tak dobrze. Nie wiem jak powyżej 130 km/h , ale w mieście silnika prawie w ogóle nie słychać. Rewelacja!
2.0 litry pojemności swoje kosztuje, ale bez przesady. Jeżdżę spokojnie i głownie w mieście. Auto zadowala się średnio 11l/100km, na trasie jeszcze nie mierzyłem zużycia. Napomknę tylko, że jeżdżę na krótkich dystansach5-6 km, czyli w mojej opini wynik jest bardzo przyzwoity. Ciekaw jestem wyniku poza miastem.
Stosunek jakości, osiągów, wyglądu do ceny bardzo korzystny.
Na razie trudno cokolwiek mi powiedzieć, uzupełnię moją opinię za jakiś czas. Do tej pory wszystko w aucie działa i nic się nie psuje.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 131KM 96kW [l/100km]