Ocena kierowcy - Ford Cougar

Samuel, 11 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Rok produkcji 1999
Ford Cougar 2.5 i V6 24V 170KM 125kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : piekny wyglad zewnetrzny, bogate wyposarzenie, bardzo wygodne fotele i doskonale prowadzenie.
zakochalem sie w tym aucie, uwielbiam nim jezdzic, patrzec na to autko zawsze poprawia mi nastroj. Jest nie tuzinkowe, oryginalne, wyjatkowe i ma ponad czasowy wyglad. Prawde mowiac szukajac auta w ogole nie patrzylem na cougary, az kiedys z ciekwosci wszedlem na ogloszenia, nawet mi sie spodobal i postanowilem zobaczyc go na zywo. Jak sie okzalo oprucz nienagannego stanu na zywo prezentowal sie o wiele lepiej niz na zdjeciu a im dokladniej go oglodalem tym bardziej mi sie podobal i tak stalem sie szczesliwym wlascicielem tego pieknego auta. Dodam jeszcze, ze mialem wszesniej kilka samochodow, a z tego ciesze sie najbardziej czuje sie jak bym mial 18 lat bylo to moje pierwsze auto, ten samochod ma dusze. Ci co pisza, ze odbiega od konkurencji, skrzypi itp.. to nie wiem moze jezdzili zniszconymi egzemplazami, mialem i jezdzilem roznymi autami sportowymi i z tych lat cougar przewyzsza wszystkim! np. eclipsa, prelude czy hyundaia coupe. Jest piekny, wygodny, szybki i doskonale wyposarzony. Polecam to autko.
Pięknie pracuje, spory zapas mocy.
płynnie zmienia biegi, 2 tryby do wybory economy i sport, w trybie sportowym mogłaby być troche szybsza zmiana biegów, ale ogólnie i tak jest super :)
perfekcyjny układ jezdy, najlepszy samochód jakim jeździłem doskonałe połaczenie komfortu ze sportem, bardzo wygodnie, zawieszenie \"nie męczy\" a do tego świetnie trzyma się drogi, myślałem ze honda robi precyzyjnie ukl jezdne, ale prelude przy cougarze prowadzila sie \"delikatnie mowiąc\" chaotycznie i nie przewidywalnie, a w tym nawet predkości za bardzo nie czuc.
ujdzie... ale nie czarujmy sie to jest sportowe coupe ktore ma 4,7m dlugosci wiec jesli o mnie chodzi wymagalo paro dniowego przyzwyczajenia, ale juz jest ok. najgorzej byl sie przyzwyczaic do malych lusterek zewnetrznych.
zawsze mialem do tej pory auta japonskie i troszke inne bylo rozmieszczenie nie ktorych wlacznikow jak np swiatel, dlugo szukalem kolo fotela otwarcia klapki paliwa, okazalo sie ze otwiera sie pilotem w raz z otwarciem drzwi :) po za tym wszystko ok, bardzo ladnie zaprojektowane wnetrze.
super chlodzi, klima mrozi jak szalona, nie wiem jak z ogrzewaniem bo jeszcze nie uzywalem go w zimie.
z przodu bardzo duzo miejsca z tylu jak na coupe tez nie jest zle, ale szczerze mowiac miesce z tylu kompletnie mnie nie interesuje p.s. bardzooo duzy bagaznik.
bardzo dobre wyciszenie wnetrza, jezdzac delikatnie silnika praktycznie nie slychac, przy sportowej jezdzie do kabiny dochodzi przyjemny pomruk v6 ;)dobrze wytlumione zawieszenie.
jak na v6 nie jest zle u mnie trasa 8l, miasto do 12l w korkach z wlaczona klima, wiadomo wszystko zalezy od stylu jazdy...
W tej cenie nic lepszego nie znajdziecie, auto naprawde jest bardzo fajne, szkoda ze go tak krotko produkowali.
mam pare tyg to autko wiec narazie ciezko mi pisac o niezawodnosci, na razie odpukac nic i oby tak pozostalo :)
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 170KM 125kW [l/100km]