Ocena kierowcy - Ford Cougar

Chester, 17 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Rok produkcji 1999
Ford Cougar 2.5 i V6 24V 170KM 125kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Jest niezle. Wykonczenie wnętrza jest interesujące, wzbudza ciekawośc chociaż jego wykończnie niezadowala, ale jak to sie mówi za te pieniądze może być.
Cichy i elastyczny. Można jechąć 50 km/h na 5 biegu dodać gazu i płynnie przyśpiesza. No i ten pomruk V6, zdarza się ze nie włanczam radia tylko słucham silnika.
Jak dla mnie mało precyzyjna i toporna. Zawiodła mnie troche. zdarza się ze jak chce szybko wrzucic dwa to nie trafiam. Mało sportowa.
Super. Niezłe połązenie sportu z komfortem. Dobrze trzyma się drogi. Idalne dla osób które lubią od czasu do czasu "przycisnąć" a na codzień miec wygodne auto.
Nie mam nic do zarzucenia. Chociaż wydaje mi się ze kierownica powinna się nizej opuszczać, bo lubie siedzieć nisko w aucie nie przy samej podsufitce jak niektórzy i łapie sie na tym ze wyglądam zza kierownicy która mam na wysokości oczu. Tak to troche pod babe jest zrobione, bo jest stanowczo za wyskoko w stosunku do tapicerki.
Naprawde jazda sprawia przyjemność. Fajne wygodne fotele. Do wnętrza cougara pasuje tylko skórzana tapicerka, inne wykończenie to potocznie zwana kupa. Nie czuć zmęczenia przy dłuższych trasach co czasami mozna zarzucić autą o sportowym charakterze. Wygodniej jest mi tylko w A6 brata, ale to juz chyba wyższa klasa.
Ten klimatronik to się tylko tak chyba nazywa. Nie wiem, jak dla mnie to dziwnie działa nastawie temp. to i tak mi za gorąco albo zaraz za zimno (chyba się czepiam). Jezeli chodzi o ogrzewanie to jest ok. szybko sie grzeje. Nie trzeba stosować tektury w chłonicy. Klima jest wystarczająco wydajna.
Kierowca i pasażer ma super. Z tyłu gorzej ale ja z tylu nie jezdze to mnie to rypka, jak komuś nie pasuje to niech nie jezdzi (dzieci równiez nie posiadam, zreszta to nie auto dla rodziny)
Troche chuczy przez brak rantów nad szybami, ale uciązliwe jest to przy powyzej 200 km/h, a ja tak szybko zadko jezdze wiec dla mnie moze byc.
Nie wiem dla mnie doskonale jak na ta pojemnośc i moc, może dlatego że wczesniej miałem alfe 1,4 i paliła srednio 10-11 gazu przy 104KM, a tutaj przy 170KM pali 12-14 litrów gazu przy rozsądnej jezdzie. Zreszta przy ostrej jezdzie w alfie w podobnej ilości jak paliwo zurzywal sie olej.
Za niewielkie pieniądze dostaje się super wyposażony samochód z niezłym silnikiem, dla mnie doskonale.
Narazie jest dobrze czas pokaze. W sumie to od kupienia nie działają podgrzewane siedenia, ale podobno to norma. narazie nie mam czasu tym się zająć. Auto mam pół roku.
Jest ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 170KM 125kW [l/100km]