Ocena kierowcy - Ford Crown Victoria LTD Sedan

ramer, 18 lat temu
Silnik 5.8 Windsor 182KM 134kW
Rok produkcji 1989
Ford Crown Victoria LTD Sedan 5.8 Windsor 182KM 134kW 1983-1991 - Oceń swoje auto
jak masz te 4000zł to kupuj bez zastanowienia. Przerabiaj na gaz i budź szacunek i postrach na ulicach. Nie jestem w stanie opisać min ludzi, których wyprzedzałem tym samochodem - 5,5 metrowy kolos rozkołysany pomyka z prędkością 130km/h obok powiedzmy Daewoo matiza. Śmiech na sali.
silnik niezawodny dzięki swojej prostocie i amerykańskim matweriałom.
późno włącza się 4, bo przy 100km/h ale trudno, trzeba jeździć szybciej by było ekonomiczniej.
płynie po drodze, mimo fatalnego stanu naszych jezdni, nie czuć nic. Jazda jest komfortowa, nie czuć żadnych dołków, a nawet spowalniaczy. Po porostu wspaniały wielki amerykański okręt.
Widać wszystko w każdym kierunku. Dzięki kanciastej karoserii doskonale widać krańce samochodu, co ułatwia manewrowanie po zatłoczonej Warszawie.
Wszystko na swoim miejscu, nie mogłem się przyzwyczaić do ręcznego w pedale, ale pozatym jest wszystko ok. Długa deska rozdzielcza, mało zbednych guziczków, jest tak jak powinno być - pod ręką i tylko to co niezbędne.
W zimę jest jak w lato, a w lato jest jak w zimę. To chyba wystarczy.
Z przodu siedzą 3 osoby, z tyłu 4 - czy trzeba mówić coś więcej? Ten samochód jest ogromny, a pomysleć że to taki amerykański Polonez.
Nie wiem czy warto wspominać o wyciszeniu. Ja zdemontowałem tłumiki i wyprowadziłem proste, puste rury za tylni zderzak. Słychać V8 i jest to najpięknieszy dźwięk na swiecie. Słyszeliście Oldsmobila Barakude (ten żółty kabriolet) w "Nash Bridges" na polsacie? Tak brzmi moja Victoria.
Przeciętnie pali mi około 25 litrów na 100km, ale jak się troszkę mocniej wcisnie pare razy pedał to potrawi strawić nawet 35 i więcej. Przy wyprzedzaniu w baku powstaje wir.
za 4000zł nie dostaniesz Golfa II w dobrym stanie. A tu masz Forda, amerykańca z krwii i kości i to niezawodnego tak w 50´C jak i w -35´C.
drobiazgi się nie psują. czasem padnie silniczek w elektrycznych szybach, ale to w końcu 15 letni silniczek.
Tu nie ma takiego pojęcia jak poważna usterka, jeżeli się już upierać to poważną usterką była awaria szyby przedniej w zimę (po wizycie w McDonald´s). W zimę!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.8 Windsor 182KM 134kW [l/100km]

22,0