Ocena kierowcy - Ford Escort USA MK II Hatchback

yEC, 15 lat temu
Silnik 1.8 i GT 129KM 95kW
Rok produkcji 1995
Ford Escort USA MK II Hatchback 1.8 i GT 129KM 95kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód poprawny. Nic w nim specjalnego... Na pewno rzadko spotykany na naszych drogach.
Zawieszenie : Za słabe jak na nasze drogi. Szybko się zużuwa
Karoseria : Źle pomalowany. Trochę rdzy.
Plusy: -Bogato wyposażony jak na tą klasę auta, -Dobrze się prowadzi jak na amerykańca, -Mocny silnik Mazdy -Niesamowity układ wydechowy- ciągle ten sam od nowości. Minusy: -Mało elastyczny silnik, trzeba go kręcić -Plastiki, porażka. -Słaby komfort podróżowania -Trochę archaiczne wnętrze -pożera masę paliwa
128 KM. Niby dużo jak na 1050kg masy własnej ale żeby jechał trzeba go wysoko kręcić. Do 3000 obr/min straszny muł, później coraz lepiej ale jakoś nie za bardzo jak na taką moc.
Czuć, że wrzucamy biegi.Poza tym precyzyjna, dobrze zestopniowana.
Zawieszenie raczej zestrojone na twarde. Plus: pewność prowadzenia, dobrze się trzyma. Minus: Orkiestra trzeszczących plastików w kabinie.
Do przodu w porządku. Do tyłu słabo widać- przeszkadza troszeczkę spoiler. Lusterka boczne: duży martwy punkt.
Wszystko na swoim miejscu
Klima dobrze chłodzi. Grzeje? Nie wiem bo jeszcze nie grzałem.
Samochód niezbyt duży. Z przodu miejsca pod dostatkiem. Z tyłu w porządku. Bagażnik jak w BMW e36 compact, wysoki próg załadunku.
Jadąc po idealnie równej drodze, nie przekraczając 2000obr/min-luksus. Ale u nas nie ma takich dróg. Plastiki dają ostry koncert, a do tego wkręcające się na obroty 1.8 litra też daje dosyć głośno o sobie znać:)
Spalanie tragedia. 13,5 litra w mieście przy bardzo lekkim traktowaniu pedału gazu. Ponad 8 litrów na trasie przy działającej klimatyzacji... (coś jest chyba nie tak). Części silnika i zawieszenia od mazdy 323 także nie powinno być źle.
Amerykańskie auto z japońskim silnikiem i zawieszeniem, do tego bogate wyposażenie czyni z tego auta ciekawą alternatywę dla aut europejskich. Z Forem Escortem produkowanym w Europie łączy go chyba tylko nazwa.
górne mocowanie amortyzatora zgniło. Nie działa szyba pasażera i tempomat.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i GT 129KM 95kW [l/100km]