Ocena kierowcy - Ford Escort III Hatchback

Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1986
Ford Escort III Hatchback 1.6 D 54KM 40kW 1984-1986 - Oceń swoje auto
pozytywnie
Silnik dla mnie jest niezawodny, gorzej z elastycznością, Jest wolny i małodynamiczny , ale za to ekonomiczny średnio 5l/100km. Zima przy minusowych temp (ponizej 10stopni) małe problemy spowodowane zamarzaniem paliwa.. denaturat niezbędny!! Użytkuje go od siedmiu lat auto w moich rękach zrobiło ponad 240tys km.[gdy go zakupiłem miał 54tys km pewnie juz z raz sie przekręcił licznik] ale godne podziwu jest to że pasek rozrządu przez ten okres wytrzymał, ale dla bezpieczeństwa 10 stycznia wymieieniłem pasek rozrządu na nowy.. co było wielkim zdziwieniem dla mechaników..
W ciągu siedmiu lat kupiłem 2 skrzynie ..oczywiście uzywane..
szybko zużywaja sie tuleje na wahaczach poprzecznych, łozyska w przednich kołach, po za tym nie jest źle..
nie mam zastrzeżeń.
dla mnie OK.
ogrzewanie jest w porządku.. nie to co fiat tempra bo również posiadam
kierowca i pasażer z przodu mają wystarczająco miejsca, natomiast na tylnej kanapie trzy osoby muszą sie nieco przytulać do siebie ..
nie ma rewelacji.. silnik lubi zwracac na siebie uwagę..
ekonomia kosztem dynamiki i max speed max rozbujałem go do 140 km/h ale dłuugo to trwało.
Stosunek ceny do jakości wiąże się również z wiekiem, ale i tak wg mnie jest doskonały.. Teraz mój escorcik warty jest max 3000 zł nawet nie opłaca się go sprzedawać,nie rozstanę się z nim aż do końca jego kariery. Naprawdę tani w eksploatacji..godny polecenia, chociaż stary i "niesportowy" ..
co do silnika patrz pierwsze pytanie.. kompletnie nic nie robiłem przy silniku odkąd go nabyłem 1997 rok. Jedynie co to alternator(diody) i rozrusznik (bendiks i tulejki).
nic poważnego sie nie zepsuło na szczęście..

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

5,7