Ocena kierowcy - Ford Escort IV Hatchback

coca1@poczta.wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.6 D 55KM 40kW
Rok produkcji 1987
Ford Escort IV Hatchback 1.6 D 55KM 40kW 1986-1989 - Oceń swoje auto
Jak na swoj wiek i przebieg sprawuje sie idealnie. Jednak by tak ciagle bylo trzeba poswiecac mu troche czasu i na biezaco usuwac usterki, ktore przewaznie wynikaja z normalnej eksploatacji. I oczywiscie problem z korozja ale to dlatego ze nigdy nie byl garazowany.
Tylko raz odmowil mi posluszenstwa, zerwal sie pasek rozrzadu ale jakims cudem nic wiecej sie nie uszkodzilo, zadnych problemow zima, odpala za pierwszym razem. Najszybszy to nie jest, ale jak dla mnie wystarcza
Chodzi leciutko, czasami jest problem ze wstecznym
Drogi trzyma sie niezle, jest za miekki, 4 osoby, troche bagazu i paczka fajek od ziemi :))
Z przodu jak w kazdym, tyl idelanie.
Lepiej bym tego nei wymyslil, wszystko pod reka, sensowne rozlozenie przelacznikow.
Klimy to nie ma, ale okna sie uchylaja :), zima grzeje az parzy.
4 osoby moga spokojnie podrozowac
Z wyciszeniem jest slabo, jednak dieselka dosyc mocno slychac ale mi jego odglos sie podoba. A jak ktos nie lubi sluchac wspanialego klekotania diesla to zawsze moze sobie radio wlaczyc :)
miasto 6 - 6,5/100km, trasa ok 5/100 km, ceny czesci sa przyzwoite. np, komplet nowych tarcz hamulcowych 120 zl, filtr oleju 18zl, przeglad 90 zl
Za te pieniadze to super samochod, malo pali jest nie zawodny, przestronny i wygodny.
17 lat a na trasie jeszcze nigdy mi sie nie zepsol, tylko raz pod domem mi sie rozkraczyl - przyczyna zerwany pasek rozrzadu, odziwo tylko pasek- koszt naprawy 48 zl :)
Nigdy nie zdazyla mi sie powazniejsza usterka
Ford Escort IV Hatchback