Ocena kierowcy - Ford Escort V Cabrio

Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Escort V Cabrio 1.8 16V XR3i 105KM 77kW 1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobry , jeden z leprzych silnikow FORDA
Auto dobre nie sprawiające większych problemów . Nie wymieniłbym go na żadnego VW .
Witam , mam w escorcie mk5 silnik 1800 16v i uważam go za dużo leprze niż jednostki 8v . Mam go od 5 lat i nigdy mnie nie zawiódł .Przejechałem nim sporo kilometrów również za granicami naszego kraju i uważam że jeśli komuś ten silnik się psuje , znaczy to o złej obsłudze technicznej o złej jakości świec i przewodów zapł. ,filtrów lub poprostu tankowaniu syfiastego paliwa . Ten sam silnik mam też w Focusie i miałem w Escorcie mk7 kombi więc wiem co mówie .
Skrzynia u mnie chodzi cicho i bez problemów . System zmiany biegów niestety jak i skrzynia biegów wymaga elementów oryginalnych .Jeśli na nich oszczędzisz będziesz narzekał .
Trzyma sie drogi oraz jest tani w częściach i naprawie .
OK
OK
Dobra .
Nie pisze spalania ponieważ nie patrze ile pali moje cabrio .Każdy pasjonat marki lub modelu powie to samo jeśli masz cabrioleta musisz mieć na paliwo , jeśli nie SPRZEDAJ GO komuś kto doceni wiatr we włosach . To jak z motocyklami , jeśli raz przejedziesz sie cabrioletem zawsze będziesz chciał mieć samochód tego typu . Niestety system zmusza do pisania zużycia
W mojim escorcie jedyna poważna sprawa to był wyciek płynu ze wspomagania ale pilnując tego jakiś czas można jezdzic .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V XR3i 105KM 77kW [l/100km]

7,7